Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРМІНОЛОГІЇ ПРОГРАМУВАННЯ, КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ

СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРМІНОЛОГІЇ ПРОГРАМУВАННЯ, КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРМІНОЛОГІЇ ПРОГРАМУВАННЯ, КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
НІКОЛАЄВА АЛЛА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 81'37: (001.4: 004)
СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРМІНОЛОГІЇ
ПРОГРАМУВАННЯ, КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ
Спеціальність 10.02.01 - українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор,
Калашник Володимир Семенович,
завідувач кафедри української мови Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Баранник Дмитро Харитонович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри української мови
кандидат філологічних наук, професор Ярещенко Артур Петрович,
Харківський інститут управління,
професор кафедри мовознавчих дисциплін
Провідна установа Харківський державний педагогічний
університет імені Г. С. Сковороди
Міністерства освіти і науки України,
кафедра української мови, м. Харків
Захист відбудеться "19" червня 2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий "17" травня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Гноєва
Загальна характеристика роботи
Сучасна термінотворчість у різних мовах характеризується цілеспрямованим науковим впливом на процеси впорядкування окремих терміносистем, їх уніфікацію, стандартизацію, гармонізацію як на національному, так і на міжнародному рівнях. Спеціальне регулювання розвитку термінологічної лексики зумовлюється об'єктивними чинниками, насамперед реальною потребою суспільства в однозначній науковій комунікації.
Розвиток новітніх технологій, упровадження досягнень науково-технічного прогресу у різні сфери суспільного життя, виникнення сучасних інформаційних мереж зумовлюють появу відповідних терміносистем, однією з яких є терміносистема програмування, комп'ютерних мереж і захисту інформації. Ця система в українській мові перебуває на стадії становлення.
В україністиці комп'ютерна термінологія ще не була предметом всебічного наукового дослідження. Пропонована робота являє собою першу спробу системного структурно-семантичного аналізу української комп'ютерної лексики.
Концептуальним підґрунтям дослідження стали праці науковців, в яких висвітлюються загальні проблеми термінознавства (В. Акуленко, В.Даниленко, А.Д'яков, Т. Кияк, І. Кочан, А. Крижанівська, Д. Лотте, Г.Мацюк, Т. Панько, О. Реформатський, Л. Симоненко, О. Суперанська та ін.), а також окремі питання, що стосуються різних галузевих терміносистем (Л. Боярова, М. Годована, І. Корнейко, О. Покровська, І.Сабадош та ін.).
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю комплексного наукового опису структурно-семантичних особливостей терміносистеми галузі комп'ютерної техніки, вироблення цілісних уявлень про структурні, семантичні, словотвірні ознаки аналізованої лексики, встановлення джерел її формування та системних зв'язків у ній.
Головною метою дисертаційного дослідження є з'ясування структурно-семантичної будови терміносистеми програмування, комп'ютерних мереж і захисту інформації та лексико-семантичних процесів, що відбуваються в ній.
Джерельною базою роботи є словники, монографії, збірники наукових праць, підручники та посібники для вищих і середніх навчальних закладів. Усього використано 50 джерел; загальна кількість проаналізованих термінів становить 5100 лексичних одиниць.
Мета дослідження зумовлює необхідність виконання таких практичних завдань:
- проведення стратифікації усього шару лексики термінології галузі комп'ютерної техніки з урахуванням структурних, семантичних та типологічних ознак;
- здійснення екстралінгвістичного аналізу відповідної термінології;
- розгляд словотвірних та структурних особливостей термінів названої галузі, визначення співвідношення національних та міжнародних компонентів у складі комп'ютерної лексики;
- аналіз лексико-семантичних процесів, що відбуваються у терміносистемі програмування, комп'ютерних мереж та захисту інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРМІНОЛОГІЇ ПРОГРАМУВАННЯ, КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок