Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ НАСИЛЬСТВА І НЕНАСИЛЬСТВА В СУСПІЛЬНОМУ РОЗВИТКУ

ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ НАСИЛЬСТВА І НЕНАСИЛЬСТВА В СУСПІЛЬНОМУ РОЗВИТКУ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ НАСИЛЬСТВА І НЕНАСИЛЬСТВА В СУСПІЛЬНОМУ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
ФУРКАЛО ВОЛОДИМИР ІСАКОВИЧ
УДК 316.48
ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ НАСИЛЬСТВА І НЕНАСИЛЬСТВА
В СУСПІЛЬНОМУ РОЗВИТКУ
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів - 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії
Львівського державного університету імені Івана Франка
Науковий керівник- доктор філософських наук Старченко Тамара Яремівна, професор кафедри філософії Львівського державного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук Сичивиця Олег Михайлович, професор кафедри філософії Українського державного лісотехнічного університету;
кандидат філософських наук Петрушенко Оксана Петрівна, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Львівського медичного університету.
Провідна установа- Київський державний університет імені Тараса Шевченка, кафедра філософії.
Захист відбудеться “28” січня 1999 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 при Львівському державному університеті імені Івана Франка (290602, м.Львів, вул.Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (290005, м.Львів, вул.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “22” грудня 1998 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М.Денисенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема насильства і ненасильства посідає значне місце в суспільній теорії і практиці ХІХ-ХХ ст. Особливо актуальною вона є для суспільств, які проводять економічні, політичні, культурні реформи і намагаються піднятися на якісно новий рівень. На сьогодні такі процеси відбуваються і в українському суспільстві, яке здійснює рух в напрямку від планової до ринкової економіки, від тоталітарної до демократичної системи.
Реформи зачіпають інтереси різних соціальних груп, у кожній з яких є як їх прихильники, так і їх супротивники. Отже, ці процеси відбуваються не безболісно і не безконфліктно. У суспільстві з’являються нові ідеології, нові партії, які прагнуть вирішити наявні соціальні суперечності по-різному. Захисники старої системи не відкидають насильницького шляху при поверненні до тоталітаризму. Таке становище призводить до розколу в суспільстві і гальмує реформи. Все це зумовлює необхідність дослідження насильницьких чи ненасильницьких переходів від тоталітарної до демократичної системи.
Проблема насильства і ненасильства пов’язана з економікою, політикою, правом, мораллю, релігією. Проте вона має загальну властивість і потребує спеціального філософського аналізу, до того ж їй ще недостатньо приділяється увага саме в українській філософії. Особливо необхідним є аналіз концепцій насильства і ненасильства, трансформації насильства в ненасильство.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є складовою частиною наукових досліджень кафедри філософії Львівського державного університету імені Івана Франка, зокрема, наукової програми кафедри “Філософські і культурологічні чинники становлення громадянського суспільства в Україні”, що передбачає дослідження особливостей переходу від тоталітарних суспільств до демократичних і місця в цих процесах насильства і ненасильства.
Ступінь наукової розробленості проблеми. Питання насильства і ненасильства перебуває в центрі уваги різноманітних наук – соціології, етології, етики, психоаналізу, політології та ін. Проте майже відсутні роботи, в яких проводився б філософський аналіз вказаної проблеми. Насильство і ненасильство ще не стали предметом дослідження вітчизняної філософії.
У радянський період протягом довгого часу увага дослідників була зосереджена на революційному насильстві, а ненасильство взагалі не розглядалося або тлумачилося як абстрактне моралізаторство, утопія. Під час розгляду насильства радянські дослідники були єдині в тому, що воно має соціально-класову природу. Це відображено в роботах В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ НАСИЛЬСТВА І НЕНАСИЛЬСТВА В СУСПІЛЬНОМУ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок