Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАМЕТРИЧНИЙ СИНТЕЗ ВИСОКОВИКОРИСТАНИХ ІНДУКТОРНИХ МАШИН АКСІАЛЬНО-РАДІАЛЬНОЇ КОНФІГУРАЦІЇ

ПАРАМЕТРИЧНИЙ СИНТЕЗ ВИСОКОВИКОРИСТАНИХ ІНДУКТОРНИХ МАШИН АКСІАЛЬНО-РАДІАЛЬНОЇ КОНФІГУРАЦІЇ

Назва:
ПАРАМЕТРИЧНИЙ СИНТЕЗ ВИСОКОВИКОРИСТАНИХ ІНДУКТОРНИХ МАШИН АКСІАЛЬНО-РАДІАЛЬНОЇ КОНФІГУРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рясков Юрій Іванович
УДК 621.313.33
ПАРАМЕТРИЧНИЙ СИНТЕЗ
ВИСОКОВИКОРИСТАНИХ ІНДУКТОРНИХ МАШИН
АКСІАЛЬНО-РАДІАЛЬНОЇ КОНФІГУРАЦІЇ
Спеціальність: 05.09.01 Електричні машини і апарати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Севастопольському військово-морському ордена Червоної Зірки інституті ім. П.С. Нахімова МО України, м. Севастополь
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент
Шайтор Микола Михайлович,
завідувач кафедри електротехніки Севастопольського
військово-морського ордена Червоної Зірки інституту
ім. П.С. Нахімова МО України, м. Севастополь
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Олєйников Олександр Михайлович,
завідувач кафедри суднових та промислових електроме-
ханічних систем Севастопольського національного
технічного університету МОН України, м. Севастополь;
- кандидат технічних наук, доцент
Подимако Валерій Іванович,
доцент кафедри електричних машин
Національного університету кораблебудування
ім. адм. Макарова МОН України, м. Миколаїв
Провідна установа: - Харківський національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут", кафедра
електричних машин МОН України, м. Харків
Захист відбудеться “ 31 ” 03 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.02 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, 1 навчальний корпус Великий актовий зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ДонНТУ (83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, 2 навчальний корпус)
Автореферат розісланий “ 17 ” 02 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доц. Ларін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У цей час в різних галузях промисловості і на транспорті знайшли застосування електричні машини змінного струму підвищеної частоти для індукційного поверхневого загартування, електроплавки, електрозварювання, електротермообробки, електросушки, а також для автономних транспортних електроенергетичних систем, літальних апаратів і суден на повітряній подушці.
Індукторні машини з барабанним зубчатим ротором, що застосовуються для цих цілей, мають задовільні робочі характеристики, але значно поступаються низькочастотним синхронним машинам за питомими масогабаритними і вартісними показниками внаслідок неповного використання магнітного потоку. Тому задача покращення масогабаритних показників, зменшення вартості машин підвищеної частоти, що використовуються в різних галузях промисловості і транспорту, є актуальною.
У ході розв'язання цієї задачі розроблені індукторні машини нової конструкції - індукторні машини аксіально-радіальної конфігурації (ІМАРК). Вони можуть знайти застосування як генератори, двигуни, перетворювачі частоти і числа фаз. Радикальне зменшення пасивних магнітних і електричних контурів значно покращує масогабаритні і вартісні показники цих машин у порівнянні з індукторними машинами барабанного типу.
До позитивних якостей ІМАРК також можна віднести простоту конструкції, технологічність виконання та укладання зосереджених кільцевих обмоток, покращену якість енергії, що генерується, зниження маси і інерційності ротора, підвищення ресурсу роботи підшипників.
Створення нових машин передбачає розробку метода і методики розрахунку ескізного проектування, оскільки традиційні методи розрахунку не мають застосування через те, що електромагнітне ядро ІМАРК має структуру з комірок, інший просторовий напрям основного магнітного потоку і, на відміну від традиційних машин, містить зосереджені обмотки і розподілену магнітну систему.
Актуальною задачею є розробка метода і методики синтезу індукторного генератора аксіально-радіальної конфігурації (ІГАРК) з максимальною питомою потужністю і мінімальною вартістю, щоб найбільш повно використовувати переваги машин нової конструкції.
Напрям досліджень, отримані наукові і практичні результати від-повідають програмам і планам науково-технічних робіт, що спрямовані на розвиток народного господарства України: Національній енергетичній програмі “Основні напрями розвитку енергетики України на період до 2010 року"; Цільовій комплексній програмі розвитку транспортного комплексу України “Транспорт".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПАРАМЕТРИЧНИЙ СИНТЕЗ ВИСОКОВИКОРИСТАНИХ ІНДУКТОРНИХ МАШИН АКСІАЛЬНО-РАДІАЛЬНОЇ КОНФІГУРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок