Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ І ДОСЛІДЖЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЛІНІЙНИХ ПОЛІУРЕТАНІВ

СИНТЕЗ І ДОСЛІДЖЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЛІНІЙНИХ ПОЛІУРЕТАНІВ

Назва:
СИНТЕЗ І ДОСЛІДЖЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЛІНІЙНИХ ПОЛІУРЕТАНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,82 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
ЖЕРНОВА Людмила Миколаївна
УДК 678.664:544.773.432.615.4
СИНТЕЗ І ДОСЛІДЖЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЛІНІЙНИХ ПОЛІУРЕТАНІВ
02.00.10 - біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі полімерів медичного призначення Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Галатенко Наталія Андріївна,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, завідувач відділу полімерів медичного призначення
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Греков Анатолій Петрович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, провідний науковий співробітник
доктор біологічних наук, професор
Радавський Юрій Леонідович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу структури та функції білків і пептидів
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра хімії високомолекулярних сполук
Захист відбудеться 18 квітня 2003 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1).
Автореферат розісланий 18 березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М.Федоряк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення нових біологічно інертних та біологічно активних полімерних матеріалів обумовлюється потребами сучасної медицини. Необхідними умовами, які визначають можливість їх використання в медицині, є наявність у них таких властивостей як нетоксичність, стійкість по відношенню до біологічних середовищ, спроможність витримувати стерилізацію без суттєвих змін властивостей. Крім того такі матеріали не повинні мати канцерогенної та алергенної дій.
Цим високим вимогам відповідає обмежена кількість полімерів, тому синтез нових біосумісних біологічно інертних матеріалів для створення імплантатів тривалої дії є актуальним.
Більшість лікарських форм, що використовують у практичній медицині, мають короткочасний період дії, тоді як успішна терапія багатьох захворювань можлива при утримуванні рівномірної концентрації лікарської речовини протягом більш тривалого часу. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є створення принципово нових полімерних матеріалів з пролонгованою лікарською дією. Вони здатні тривало та безперервно подавати лікарські речовини в місце запалення.
Одним із способів одержання таких матеріалів є модифікація полімерної композиції гідрогелями, які, надаючи потрібні гідрофільні властивості одержаним композиціям, одночасно можуть бути носіями лікарських речовин. При використанні гідрогелів різної хімічної природи можна одержати матеріали з потрібними фізико-механічними та лікарськими властивостями.
У клінічних умовах полімерні матеріали часто використовують як дренажі та катетери при операціях на черевній порожнині. Такі матеріали легко стають об'єктами інфікування та підтримують запальний процес в організмі. Крім того, їм часто властиві небажані фізико-механічні показники, тому вироби з цих матеріалів додатково травмують оточуючі тканини. Надання таким виробам певних фізико-механічних та антимікробних властивостей дозволить спеціалістам розв`язати дуже актуальну проблему пригнічення мікробної інфекції при лікуванні багатьох захворювань.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дисертація виконана в рамках тематичних планів ІХВС НАН України (тема № 2.1.11.10.11-97 “Створення полімерних біодеструктуючих імплантатів, які сприяють процесам регенерації в місці застосування, та полімерів, стійких у середовищах організму”, № держреєстрації 0198U001263; тема № 2.1.11.10.11-97 “Створення нових гідрофільних полімерних матриць на основі поліуретанів, полі–N–вінілпіролідону і гідрогелів як ендогенних носіїв лікарських препаратів”, № держреєстрації 0101U000170).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ І ДОСЛІДЖЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЛІНІЙНИХ ПОЛІУРЕТАНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок