Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Імміграція в Канаду і США менонітів Півдня України в 70-ті роки ХІХ ст.

Імміграція в Канаду і США менонітів Півдня України в 70-ті роки ХІХ ст.

Назва:
Імміграція в Канаду і США менонітів Півдня України в 70-ті роки ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,52 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дніпропетровський національний університет
АТАМАНЕНКО Сергій Вікторович
УДК 94(71) : 94(73) “18”
Імміграція в Канаду і США менонітів
Півдня України в 70-ті роки ХІХ ст.
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертація є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Дніпропетровського національного університету
 
Науковий керівник : Кандидат історичних наук, професор
БОБИЛЄВА Світлана Йосипівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідуюча кафедрою всесвітньої історії
Офіційні опоненти :
 
Доктор історичних наук, професор КАЛАШНІКОВ Віктор Михайлович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства.
Кандидат історичних наук, доцент БІЛОНОЖКО Сергій Володимирович, Запорізький державний університет, доцент кафедри всесвітньої історії.
Провідна установа :
Інститут історії України НАН України, відділ всесвітньої історії та міжнародних відносин.
Захист відбудеться 12.06. 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті
(адреса:49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий10.05.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради кандидат історичних наук доцент Кривий І.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
Міграційні рухи в сучасному світі з розвитком і поглибленням зв'язків в економічній, інформаційній, а також у соціальній сферах лише набирають оберти. Глобалізація світової економіки, спрощення переїзду з країни в країну, з материка на материк сприятиме подальшому зверненню людей до імміграції, як засобу покращання свого матеріального і соціального стану, отримання освіти або роботи, просування по соціальних сходах.
Імміграція великих, окремо взятих груп населення, а тим більше об'єднаних однією релігійною конфесію, яка є виключно важливою для їх самоідентифікації, в наш час є майже неймовірним явищем.
Однак, саме це мало місце в 70-ті рр. ХІХ ст., і раніше, до цього, коли рівень розвитку суспільства був ще тільки на стадії переходу до стану вільної конкуренції з повагою прав приватної власності і ініціативи окремої особи. Красномовним показником цього явища стала імміграція до Канади і США менонітського населення Півдня України. Канада і США нині, як і в ХІХ ст. є світовими лідерами в процесі залучення до себе іммігрантів. Разом з тим 70-ті рр. ХІХ ст. були переломним періодом у розвитку імміграції до Північної Америки. Це було пов'язано з тим, що на той час переселення в ці країни починає набувати більш керованого характеру. Поступово в 70-ті рр. ХІХ ст. в обох країнах починає створюватися імміграційне законодавство, яке більш жорстко ставилося до прийому різноманітних груп переселенців.
Серед маси іммігрантів, які розглядались в обох країнах у якості цінних поселенців, були меноніти Півдня України.
Зв'язок роботи з науковими темами. Підготовка дисертації проходила в рамках науково-дослідницької програми Інституту українсько-німецьких досліджень при Дніпропетровському національному університеті: “Етно-політична історія Півдня України. Розвиток німецького та менонітського населення регіону”. НДР № 05-153-00.
Об'єкт дослідження. Об'єктом даного дослідження обрано історію освоєння і заселення західних регіонів Канади та США, а також імміграційну політику цих держав в 70-ті рр. ХІХ ст.
Предмет дослідження. Предметом даного дослідження є підготовка і перебіг імміграції до Канади і США представників менонітських громад Півдня України в 70-ті рр. ХІХ ст., заселення ними Північно-Західної території Канади і Великих Рівнин США та їхнє проживання на новому місці в перші роки після переселення.
Мета та задачі дослідження. Метою дослідження є аналіз історії імміграції в Канаду і США менонітів Півдня України в 70-ті рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Імміграція в Канаду і США менонітів Півдня України в 70-ті роки ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок