Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> П'ЄСИ О.С. ПУШКІНА "БОРИС ГОДУНОВ" ТА "РУСАЛКА": АКТУАЛІЗАЦІЯ В ЖАНРІ ЛІБРЕТО

П'ЄСИ О.С. ПУШКІНА "БОРИС ГОДУНОВ" ТА "РУСАЛКА": АКТУАЛІЗАЦІЯ В ЖАНРІ ЛІБРЕТО

Назва:
П'ЄСИ О.С. ПУШКІНА "БОРИС ГОДУНОВ" ТА "РУСАЛКА": АКТУАЛІЗАЦІЯ В ЖАНРІ ЛІБРЕТО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,56 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШПАКОВСЬКА КАТЕРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 882 (09)
П'ЄСИ О.С. ПУШКІНА "БОРИС ГОДУНОВ" ТА "РУСАЛКА": АКТУАЛІЗАЦІЯ В ЖАНРІ ЛІБРЕТО
10.01.02 – російська література
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російського літературознавства Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Гусєв Віктор Андрійович, завідувач кафедри російського літературознавства Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор, професор кафедри російської та зарубіжної літератури Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Орєхова Людмила Олександрівна; кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри зарубіжної літератури Запорізького державного університету Емірсуінова Нурія Карімівна.
Провідна установа – Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра історії російської літератури.
Захист відбудеться "18"березня2002 року о 16:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49625, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий "15"лютого 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Творчість Олександра Сергійовича Пушкіна, одного з найвидатніших поетів, письменників та драматургів в російській класичній літературі, майже два століття постійно знаходиться в центрі уваги дослідників-філологів. За цей час написано величезну кількість монографій та статей, у яких ґрунтовно проаналізовано багатогранну та різнорідну пушкінську літературну спадщину. Однак не усі грані його універсального таланту вивчались та вивчаються з однаковим інтересом, ретельністю та розумінням глибини питання, що досліджується. Зокрема, проблема сценічності пушкінської драматургії, незважаючи на спори, що тривають більш ніж півтора століття, залишається практично відкритою. Як зауважує академік Б. Городецький, "вже сама тривалість та незавершеність цих спорів говорять про те, що для кінцевого рішення питання у негативному розумінні – нема достатніх підстав, а для рішення у позитивному розумінні – далеко не все зроблено, як з боку теоретичного обґрунтування проблеми, так і з боку суто практичної розвідки шляхів сценічної інтерпретації пушкінської драматургії". І до теперішнього часу положення якщо і змінилось на краще, то недостатньо.
Актуальність дослідження. Незважаючи на ряд досліджень С. Бонді, Ю. Левіна, О. Рогачевського, Г. Москвичової та інших, які містять окремі спостереження, що стосуються сценічності драматургії О. Пушкіна, проблема ця не є вичерпаною. Увага вчених зосереджувалась на жанровій детермінації пушкінських п'єс (Г. Москвичова, О. Рогачевський, М. Мар'янов та ін.), на визначенні пріоритету в авторській орієнтації свого драматургічного доробку О. Пушкіним на читацьку чи глядацьку аудиторію (С. Бонді, Ю. Левін та ін.), на аналізі шекспірівського впливу на О. Пушкіна (М. Алексєєв, В. Рецептер та ін.), на герменевтичному тлумаченні пушкінських драматургічних текстів (В. Вікторович, Р. Мухамадієв та ін.), на розгляді п'єс О. Пушкіна у контексті сучасної йому драматургії (В. Бочкарьов, Б. Асєєв та ін.) та на деяких інших напрямах і темах. Але усі ці дослідження не дали повної чи досить певної уяви про проблему сценічності драматургії О. Пушкіна, не з'ясували її естетичний феномен, що поєднує в собі антиномічні ознаки різних літературних родів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: П'ЄСИ О.С. ПУШКІНА "БОРИС ГОДУНОВ" ТА "РУСАЛКА": АКТУАЛІЗАЦІЯ В ЖАНРІ ЛІБРЕТО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок