Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГАСТРОДУОДЕНІТ, З УРАХУВАННЯМ ВЕГЕТАТИВНИХ ДИСФУНКЦІЙ

САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГАСТРОДУОДЕНІТ, З УРАХУВАННЯМ ВЕГЕТАТИВНИХ ДИСФУНКЦІЙ

Назва:
САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГАСТРОДУОДЕНІТ, З УРАХУВАННЯМ ВЕГЕТАТИВНИХ ДИСФУНКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,00 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ І КУР
ОРТОЛОГІЇ МЗ УКРАЇНИ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА КУРОРТОЛОГІЇ
ШИШКІНА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 616.33/.342 002 053.4./.5:616.839
САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГАСТРОДУОДЕНІТ, З УРАХУВАННЯМ ВЕГЕТАТИВНИХ ДИСФУНКЦІЙ
14.01.33 - курортологія та фізіотерапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Одеса - 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі сімейної медицини та загальної практики Одеського державного медичного університету МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Попік Галина Степанівна,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри сімейної медицини та загальної практики.
Офіційні опоненти:- доктор медичних наук, професор Галіна Ірина Віталіївна,
Український науково-дослідний інститут медичної
реабилитації та курортології МОЗ України,
головний науковий співробітник клінічного відділу;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Поберська Валентина Олександрівна, Український
науково-дослідний інститут дитячої курортології та
фізіотерапії МОЗ України, заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: . Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, кафедра
педіатрії з курсом фізіотерапії, м. Сімферополь.
Захист дисертації відбудеться 31 жовтня 2003р. о 14 години на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.608.01 при Українському науково-дослідному інституті медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, м. Одеса, Лермонтовський пров., 6).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, м. Одеса, Лермонтовський пров.,6).
Автореферат розісланий 30 вересня 2003 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Г.О. Дмитрієва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В структурі захворювань органів травлення у дітей на сьогодні відзначається не лише підвищення частоти хронічних гастродуоденітів (ХГД), а й поява більш важких форм, що відрізняються поліморфізмом клінічної симптоматики, залученням до патологічного процесу сполучених органів шлунково-кишкового тракту, що спричинює значний збиток здоров'ю дітей і може призвести в наступному до тривалої втрати працездатності та інвалідизації осіб молодого віку ( А.П. Кашулина і співавт., 1995; Т.П. Дюбкова, И.А. Швед, 1998; З.С. Карпова, 1999).
За думкою Приходько В.С. і співавт., (2001) найважливішим патогенетичним чинниким, що зумовлює розвиток і прогресування захворювань шлунку й дванадцятипалої кишки, вважається синдром вегетативних дисфункцій (ВД). Передумовами виникнення ВД, що спричинюють появу порушень адаптаційно-пристосувальних реакцій у дитячому і підлітковому віці, стають вегетативно-ендокринні порушення, акселероване збільшення росту, посилення на цьому тлі хронічних захворювань ( А.В. Аболенська, В.П. Самохвалова і співавт. 1989; Н.Г. Рись, Л.Г. Кобзинська 1995; А.М. Вейн 1998), а також, значною мірою, несприятлива, у зв'язку з аварією на ЧАЕС, екологічна ситуація (В.М. Фролов, Н.А. Пересадін і співавт., 1993; М.М. Каладзе, Н.Е. Мольска, 1993; А.И. Нягу, Р.Н. Зазимко, 1995; Н.Г. Рись, Л.Г. Кобзинська, 1995).
При сучасному досить широкому використанні для лікування ХГД медикаментозної терапії, різних методів апаратної фізіотерапії бракує інформації стосовно діапазону їхнього впливу на організм, зокрема на стан нейровегетативних реакцій (Григор'єв П.Я., Яковенко Э.П.1993; В.Н.Любчик, Н.В. Сакун, Н.В. Ющенко 1995). Складністю і недостатньою ефективністю існуючих методів лікування й визначаеться актуальність вивчення проблеми ХГД ( В.М. Медведєв і співавт., 1991; Т.М. Каминская, 1993; О.М. Лук'янова, 1996).
З огляду на значення порушень вегетативного гомеостазу для клінічних проявів і прогресування захворювань органів травлення, питання раннього виявлення і коригування вегетативних дисфункцій шляхом створення лікувально-реабілітаційних комплексів з залученням немедикаментозних методів лікування, а саме, природних і преформованих фізичних чинників у дітей із хронічною гастродуоденальною патологією, набувають особливої актуальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГАСТРОДУОДЕНІТ, З УРАХУВАННЯМ ВЕГЕТАТИВНИХ ДИСФУНКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок