Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІНІМІЗАЦІЯ КОНФЛІКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ СПОРТСМЕНІВ У ЮНАЦЬКИХ ЗБІРНИХ КОМАНДАХ З ФУТБОЛУ

МІНІМІЗАЦІЯ КОНФЛІКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ СПОРТСМЕНІВ У ЮНАЦЬКИХ ЗБІРНИХ КОМАНДАХ З ФУТБОЛУ

Назва:
МІНІМІЗАЦІЯ КОНФЛІКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ СПОРТСМЕНІВ У ЮНАЦЬКИХ ЗБІРНИХ КОМАНДАХ З ФУТБОЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
БУЗНІК АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 796.332:15
МІНІМІЗАЦІЯ КОНФЛІКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ СПОРТСМЕНІВ У ЮНАЦЬКИХ ЗБІРНИХ КОМАНДАХ З ФУТБОЛУ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор Лісенчук Геннадій Анатолійович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідуючий кафедри спортивних ігор.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор Ложкін Георгій Володимирович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідуючий кафедри педагогіки та психології;
кандидат педагогічних наук, доцент Дрюков Володимир Олексійович, Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, заступник директора з науково-дослідної роботи.
Провідна установа:
Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, кафедра спортивних ігор, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 03 жовтня 2002 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.856.01 Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий 02 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук В.Г. Олешко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Загострення конкуренції і неухильне зростання кількості претендентів на вищі нагороди у міжнародних змаганнях спонукають до необхідності подальшого пошуку нових науково обґрунтованих методів та засобів у системі колективно-психологічної підготовки команд до змагань. Вплив екстремальних ситуацій, що виникають в ігровій діяльності, можуть спричинити формування специфічного стану нервово-психічної напруженості. У стані стресу виникає реальна ситуація втрати контролю над своїми діями в єдиноборстві із суперниками. Стрес-реакція руйнує попередній план дій й породжує конфліктні ситуації.
Одним із шляхів підвищення ефективності колективно-психологічної підготовки є діагностика та мінімізація конфліктної взаємодії членів спортивної команди.
Теоретичні підходи до розуміння сутності конфлікту, чинників, які зумовлюють виникнення й динаміку конфліктної взаємодії, на загальнонауковому рівні представлено у роботах Ф.М. Бородкіна, М.М. Коряка (1989), А.А. Єршова (1992), І.А. Грабської (1995), Н.В. Грішина (1996), Г.В. Ложкіна (1990), М.І. Пірен (2000). Аналіз цих праць показав, що в основі конфлікту лежать не лише суб’єктивні причини. Його розгортання і вирішення значною мірою залежить від безпосередніх учасників конфлікту: від того, як вони сприймають й оцінюють ситуацію своїх опонентів, як розуміють і ставляться один до одного, які їхні мотиви, системи цінностей, а також яким стратегіям вирішення конфлікту вони надають перевагу.
Проблема взаємодії спортсменів в олімпійському і професійному спорті розглядається дослідниками давно, проте ґрунтовних пошуків у цій галузі здійснено недостатньо. Вихідні концептуальні положення, які дозволяють виділити основні об’єктивні та суб’єктивні детермінанти взаємодії спортсменів у спортивних командах, розроблені у працях А.І. Донцова, Т.А. Полозової (1980), Ю.Я. Рижонкіна (1982), Н.В.Гришиної (1996), В.Г. Ласькової (1997). Відзначаючи суттєвий внесок у розробку означеної проблеми, здійснений Ю.Л. Ханіним (1980), В.С. Келлером (1987), Б.А. Вяткіним (1991), Г.Г. Ілларіоновим (1992), Ю.А. Коломейцевим (1994) та іншими вченими, ми, однак, констатуємо, що подальшого розгляду потребує питання конфліктної взаємодії спортсменів в збірних командах з футболу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІНІМІЗАЦІЯ КОНФЛІКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ СПОРТСМЕНІВ У ЮНАЦЬКИХ ЗБІРНИХ КОМАНДАХ З ФУТБОЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок