Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розроблення інгібіторів корозії сталей на основі модифікованої гірчичної олії

Розроблення інгібіторів корозії сталей на основі модифікованої гірчичної олії

Назва:
Розроблення інгібіторів корозії сталей на основі модифікованої гірчичної олії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,02 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. Г.В. КАРПЕНКА
Савченко
Олеся Миколаївна
УДК 620.197.3:620.197.6:665.382
Розроблення інгібіторів корозії сталей на основі модифікованої гірчичної олії
Спеціальність 05.17.14 – Хімічний опір матеріалів та захист від корозії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернігівському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
СИЗА Ольга Іллівна,
Чернігівський державний технологічний університет, завідувач кафедри хімії та конструкційних матеріалів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
НИКИФОРЧИН Григорій Миколайович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, завідувач відділу корозійно-водневої деградації та захисту матеріалів
кандидат технічних наук, доцент
ЧИГИРИНЕЦЬ Олена Едуардівна,
Національна металургійна академія України, доцент кафедри покриттів, композиційних матеріалів і захисту металів (м.Дніпропетровськ)
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технології електрохімічних виробництв (м.Київ)
Захист відбудеться „20”вересня 2006р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02.Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, 79601 Львів МСП, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України
Автореферат розісланий „17”серпня 2006р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради Погрелюк І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Зниження колосального збитку від корозії (щорічні втрати металофонду країни становлять 9 – 15 %) і забезпечення надійності і довговічності металоконструкцій є важливою проблемою сьогодення. Одним із найбільш ефективних і економічних методів боротьби з корозією є інгібіторний захист і кількість речовин, що застосовуються як інгібітори, безупинно збільшується. Сучасні інгібітори досить ефективні, але більшість з них екологічно небезпечні, не мають універсальної дії при зміні рН середовища: ХОСП-10 (ТУ-6-02-1089-77), С-5У (ТУ 113-03-7-21-86), натрію нітрит, хромати, біхромати та ін. Використання їх призводить до забруднення навколишнього середовища, вимагає підвищених засобів безпеки як при застосуванні, так і в технології виробництва. Крім того, натрію нітрит, хромати, біхромати і поліфосфати, додані в незначній кількості, за певних умов, зі сповільнювачів корозії перетворюються в її стимулятори. В світі сучасних санітарно-гігієнічних і екологічних вимог існує гостра потреба заміни таких інгібіторів на не менш ефективні, але безпечні при застосуванні і виробництві. З іншого боку, висока собівартість сировини для виробництва інгібіторів спонукає пошук нових перспективних джерел для їх виробництва. Так, останнім часом розроблені інгібітори на основі сировини рослинного походження (кісточкові відходи плодово-ягідних культур, касторова олія і т.п.).
Отже, актуальним напрямком у забезпеченні надійності і довговічності металофонду та економії матеріальних ресурсів є розроблення екологічно безпечних інгібуючих композицій на основі продуктів рослинного походження з високою ефективністю протикорозійної дії як при самостійному застосуванні, так і в складі лакофарбових покриттів (частка яких серед усіх засобів протикорозійного захисту складає 70 %).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні наукові результати дисертаційної роботи одержано під час виконання планових науково-дослідних робіт на кафедрі хімії та конструкційних матеріалів Чернігівського державного технологічного університету (ЧДТУ): „Розробка модифікаторів для підвищення фізико-механічних та захисних властивостей лакофарбових матеріалів” (2004 – 2006 рр.) та госпдоговірних тем № 70/410 “Дослідження властивостей гетероциклічних сполук в залежності від їх будови” (2003 – рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розроблення інгібіторів корозії сталей на основі модифікованої гірчичної олії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок