Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОРІВНЕВІ ЙМОВІРНІСНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

БАГАТОРІВНЕВІ ЙМОВІРНІСНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

Назва:
БАГАТОРІВНЕВІ ЙМОВІРНІСНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,23 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
 
Вітько Олександра Валеріївна
УДК 519.816:004.827
БАГАТОРІВНЕВІ ЙМОВІРНІСНІ МЕРЕЖІ
ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ
СИСТЕМ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
01.05.04 – системний аналіз і теорія оптимальних рішень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник |
доктор технічних наук, професор
Терзіян Ваган Якович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри штучного інтелекту
Офіційний опоненти:–
доктор технічних наук, професор Євдокімов Анатолій Гаврилович, Харківська державна академія міського господарства, завідувач кафедри прикладної математики, м. Харків;–
кандидат технічних наук, Подоляка Оксана Олександрівна, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, доцент кафедри інформатики, м. Харків.
Провідна установа:
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра прикладної математики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 4 червня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 29 квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.І. Саєнко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринок інтелектуальних комерційних систем, що стрімко розширюється, потребує нових методологій обробки та управління знаннями. Промисловості бракує саме готових рішень, прототипів, за якими можливо налагодити випуск систем із підтримкою штучного інтелекту.
Інтенсивне зростання розподілених інформаційних ресурсів в Україні і в цілому світі потребує якісно нових моделей складних інформаційних систем, методів їх аналізу, управління інформацією, методів прийняття рішень. Прийняття оптимальних рішень у сучасній складній інформаційній системі неможливе без фільтрації та адаптації масштабних інформаційних ресурсів під специфіку конкретних користувачів або інтелектуальних агентів. Таким чином, виникає потреба в адаптивних інформаційних системах, що можуть змінювати модель обробки інформації в залежності від контексту. Наявність децентралізації інформаційних ресурсів також додає невизначеності у даних. Сучасні інформаційні системи повинні обробляти невизначеність розподілених ресурсів з можливістю прогнозування майбутнього стану та динаміки даних з високою продуктивністю. Отже, найбільш актуальними вимогами до системного аналізу, моделювання та прийняття рішень для нового покоління складних інформаційних систем є можливість динамічно адаптувати параметри і структуру системи під різні (можливо непередбачені) контексти і можливість забезпечити прийняття рішення в умовах невизначеності. Відомими фахівцями у галузі теорії прийняття рішень в умовах невизначеності є провідні вчені Ю.П. Зайченко, М.Г. Загоруйко, І.Б. Сіроджа, В.І. Васильєв та ін.
Актуальність роботи підтверджується існуванням широкого спектру задач аналізу складних інформаційних систем, що функціонують в умовах зміни контексту. Це задачі виявлення ймовірнісних залежностей у параметрах складних систем, в яких присутній суб’єктивний людський фактор; задачі прогнозування поведінки користувача інформаційних систем у реальному часі; побудова інтелектуальних Web-систем, що адаптуються під поведінку користувача. Ефективне розв’язання таких задач неможливе без створення гнучких моделей обробки знань із механізмом врахування ймовірнісних змін контексту. Технічна задача постановки на комерційну основу систем підтримки прийняття рішень та проблема відставання існуючих методологій також обумовили дисертаційну роботу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БАГАТОРІВНЕВІ ЙМОВІРНІСНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок