Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАНТАЗІЯ ДЛЯ ЛЮТНІ XVI СТОЛІТТЯ: СТАНОВЛЕННЯ ЖАНРУ

ФАНТАЗІЯ ДЛЯ ЛЮТНІ XVI СТОЛІТТЯ: СТАНОВЛЕННЯ ЖАНРУ

Назва:
ФАНТАЗІЯ ДЛЯ ЛЮТНІ XVI СТОЛІТТЯ: СТАНОВЛЕННЯ ЖАНРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,25 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МИСТЕЦТВ
ім. І.П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО
ШТРИФАНОВА Катерина Валеріївна
УДК 787.62.083.3 “15”
ФАНТАЗІЯ ДЛЯ ЛЮТНІ XVI СТОЛІТТЯ:
СТАНОВЛЕННЯ ЖАНРУ
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті мистецтв
ім. І.П. Котляревського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: | кандидат мистецтвознавства, доцент
Жигачова Людмила Тихонівна
Харківський державний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського,
професор кафедри інтерпретології та аналізу музики
Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор
Цалай-Якименко Олександра Сергіївна
Львівська державна музична академія ім. М.В. Лисенка,
професор кафедри музичної україністики
кандидат мистецтвознавства, доцент
Шевчук Олена Юріївна
Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського,
доцент кафедри старовинної музики
 
Захист відбудеться “_31” жовтня 2007 р. о _1400__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13, ауд. 58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13.
Автореферат розісланий “__26_” _вересня____________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент Чернявська М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед проблем, які на сьогодні посідають важливе місце у сучасній музикознавчій науці, є подальше вивчення жанрових систем. Складність жанро- та стильотворних процесів у музиці останнього століття спричинила жанрово-стильове експериментування, суттєвий перегляд жанрових канонів (М. Лобанова, В. Холопова) та навіть порушення жанру як системної цілісності (Г. Дауноравічене). В цих умовах особливо актуалізується осмислення структури ненормативних, у тому числі імпровізаційних жанрів, одним з яких і є фантазія.
Необхідність у подальших наукових розробках в галузі жанрової теорії підтверджує поява останнім часом цілого ряду досліджень – як загально-теоретичного, історичного характеру (М. Арановський, Є. Назайкинський, Т. Смирнова, І. Тукова, Є. Шевляков, W.S.та ін.) так і присвячених окремим жанрам (Т. Дубравська, В. Карцовнік, Вл. Протопопов та ін). Серед них багато уваги приділяється фантазії (M.Th.P.D.eepe). Проте, ознаки фантазії як певної жанрової системи до сьогодні залишаються ще не з’ясованими.
У вирішенні цієї проблеми першорядне значення має дослідження фантазії для лютні XVI століття, оскільки це дозволяє звернутися до початкового етапу існування цього жанру, тобто – до періоду встановлення та кристалізації його ґрунтовних ознак.
Фантазія XVI століття є яскравим взірцем формування самостійного інструменталізму та складання в цих умовах перших власне інструментальних жанрів світської музики. Виявлення на прикладі ренесансної фантазії цих процесів є актуальним, оскільки дозволяє зануритися у недостатньо вивчені процеси жанроутворення в сфері раннього інструменталізму як такого. Оскільки складання жанру фантазії XVI століття було безпосередньо пов’язане із значним розквітом лютневого мистецтва у цей час, у даній дисертації ми зосередились саме на лютневому спадку XVI століття.
Вивчення фантазії XVI століття продиктоване й підвищеним загальним інтересом у наш час до добарокових жанрів, що, зокрема, спостерігається в українській музиці. Значна увага до жанру фантазії серед композиторів XX століття та сучасності природно висуває потребу його наукового осмислення. Появу цієї роботи продиктувало зростання як в Україні, так і в Західній Європі зацікавленості до лютневого ренесансного репертуару серед музикантів-виконавців, часте звучання фантазій XVI століття у різноманітних концертних програмах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФАНТАЗІЯ ДЛЯ ЛЮТНІ XVI СТОЛІТТЯ: СТАНОВЛЕННЯ ЖАНРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок