Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національна безпека України в контексті євроатлантичної інтеграції

Національна безпека України в контексті євроатлантичної інтеграції

Назва:
Національна безпека України в контексті євроатлантичної інтеграції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,80 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ Інститут проблем міжнародної безпеки
при Раді національної безпеки і оборони України
ПАЛІЙ Олександр Андрійович
УДК 327.009.11
Національна безпека України
в контексті євроатлантичної інтеграції
Спеціальність 21.01.01 – основи національної безпеки держави
(політичні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Національного університету “Києво-Могилянська Академія”
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
РЯБОВ Сергій Геннадійович,
Національний Університет “Києво-Могилянська Академія”, кафедра політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
СМОЛЯНЮК Володимир Федорович,
Київський національний економічний університет МОН України, кафедра політології і соціології
кандидат історичних наук, доцент
ДЕРГАЧОВ Олександр Петрович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, відділ теоретичних та прикладних проблем політології
Провідна установа: Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка МОН України, кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики
Захист відбудеться ”17” травня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.723.01 в Національному інституті проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України за адресою: 01133, м. Київ – 133, вул. Кутузова, 18/7.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного інституту проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України.
Автореферат розісланий ”14” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. філос. н., доцент О. Й. Гринкевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю дотримання інтересів національної безпеки України в умовах зміни геополітичної ситуації в регіоні Центрально-Східної Європи. Існування в регіоні потужних центрів сили з інтересами відмінними від національних інтересів України; військово-політичний дисбаланс сил у регіоні ЦСЄ; зменшення значення норм міжнародного права; економічні, політичні та військові проблеми української держави зумовлюють потребу оптимізації політики України щодо євроатлантичної інтеграції. Національним інтересам України відповідає знаходження місця в новій геополітичній ситуації, яке б гарантувало надійне дотримання інтересів національної безпеки, забезпечувало стабільність та прогресивний розвиток України та корелювалося з потенціалом України.
Проблема полягає у пошуку оптимальної реакції України на геополітичні зміни в регіоні ЦСЄ, в тому числі пов’язані із вступом більшості країн регіону до Організації Північноатлантичного договору, та в забезпеченні найвищого можливого в існуючих умовах рівня національної безпеки України.
Починаючи з середини 90-х років ХХ сторіччя в науці поступово актуалізуються проблеми євроатлантичної інтеграції та національної безпеки України, зокрема в роботах вітчизняних та зарубіжних дослідників євроатлантичної інтеграції України: С. Бланка, Зб. Бжезинського,
І. Бінька, О. Бодрука, Ш. Гарнетта, О. Гончаренка, А. Гуцала, О. Дергачова, Є. Камінського,
В. Кременя, В. Косевцова, Т. Кузьо, Е. Лисицина, А. Ослунда, Б. Парахонського, Г. Перепелиці, С. Пирожкова, В. Смолянюка, Р. Хантера, Е. Хатча, С. Хеманса, Дж. Шерра та інших.
Водночас, в Україні на рівні академічної та суспільної дискусії тривалий час зберігалася заідеологізованість підходів до євроатлантичної інтеграції та участі в ній України. Таким чином, потребує вдосконалення аргументаційна база для оцінки євроатлантичної інтеграції як такої з точки зору національних інтересів України, а також для дослідження впливу участі в євроатлантичній інтеграції на гарантування національних інтересів України.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках навчально-методичної програми політологічних дисциплін: “Політологічна теорія держави” (державний реєстраційний номер ПЛ 85645), “Теорії національного розвитку” (державний реєстраційний номер ПЛ 84828), що розроблені на кафедрі політології Національного університету “Києво-Могилянська Академія”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Національна безпека України в контексті євроатлантичної інтеграції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок