Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДЗМАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ГОНЩИКІВ З УРАХУВАННЯМ УЧАСТІ В КЛАСИЧНИХ ТА КОВЗАНЯРСЬКИХ ГОНКАХ

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДЗМАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ГОНЩИКІВ З УРАХУВАННЯМ УЧАСТІ В КЛАСИЧНИХ ТА КОВЗАНЯРСЬКИХ ГОНКАХ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДЗМАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ГОНЩИКІВ З УРАХУВАННЯМ УЧАСТІ В КЛАСИЧНИХ ТА КОВЗАНЯРСЬКИХ ГОНКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,82 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Котляр Сергій Миколайович
УДК 796.092
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДЗМАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ГОНЩИКІВ З УРАХУВАННЯМ УЧАСТІ В КЛАСИЧНИХ ТА КОВЗАНЯРСЬКИХ ГОНКАХ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Харків –2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії фізичної культури, Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Мулик Вячеслав Володимирович,
Харківська державна академія фізичної культури, проректор з навчально-методичної роботи.
Офіційний опонент: доктор біологічних наук, професор
Клименко Анатолій Іванович,
Харківська державна академія фізичної культури, професор кафедри біологічних основ фізичного виховання і спорту;
доктор педагогічних наук, доцент
Камаєв Олег Іванович,
Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри фізичної і спеціальної підготовки.
Провідна організація: Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту, м.Київ.
Захист відбудеться “29” січня 2004 р. о 15 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.862.01 в Харківській державній академії фізичної культури (61022, м. Харків-22, Клочківська, 99).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків-22, Клочківська, 99).
Автореферат розісланий 26.12.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої _______________ Ашанін В.С.
вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. У цей час в лижних гонках застосовуються два стилі пересування: класичний (традиційний) та вільний, що передбачає застосування ковзанярських ходів.
У програму змагань кваліфікованих лижників-гонщиків, починаючи з чемпіонатів області і закінчуючи зимовими Олімпійськими іграми, включені гонки двома стилями пересування. Крім цього, останнім часом отримали широке застосування змагання за системою Гундерсена і по дуатлону, в яких поєднуються гонки класичним та ковзанярським стилем пересування на лижах.
Дане положення пред'являє особливу увагу до побудови тренувального процесу в передзмагальному мезоциклі, що вимагає урахування поєднання обох стилів пересування.
У роботах цілого ряду вчених (М.А. Аграновського, 1980 – 1982; В.І.Акімова, 1985; М.Ф. Антонова, 1977; Б.І. Бергмана, 1989; В.Д. Євстратова, Г.Б. Чукардіна, Б.І. Сергеєва, 1989; О.І.Камаєва, М.В. Блещунова, В.В. Мулика, 1989; П.К. Колчина, 1986; В.М. Манжосова, 1986; В.В. Мулика, 2002; І.Г. Огольцова, 1997; Ф.П. Суслова, 1995; С.К. Фоміна, 1986 та інш.) розглядається питання про передзмагальну підготовку до участі в гонках класичним стилем. У той час як спеціальних же досліджень по “ковзанярській” підготовці, в доступній нам літературі, ми не зустріли.
Відсутні дослідження, що стосуються практичних рекомендацій передзмагальної підготовки кваліфікованих лижників-гонщиків до участі в змаганнях, що суміщають класичний та ковзанярський стиль пересування, в останні роки зазнала змін методика підготовки спортсменів, в основу якої покладені індивідуальні анатомо-фізіологічні, біологічні і психологічні особливості організму людини.
Виходячи з вище приведеного очевидно, що наукове і практичне обгрунтування та розробка системи передзмагальної підготовки кваліфікованих лижників-гонщиків з урахуванням участі в класичних та ковзанярських гонках є актуальною темою досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дослідження з 1996 по 2000 рік здійснювалися у відповідності з планом НДР Харківського державного інституту фізичної культури. З 2001 – 2003 роки зі Зведеним планом НДР Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту за темою 1.2.12. “Теоретико-методичні основи оптимізації системи багаторічного удосконалення в циклічних видах спорту” (номер державної реєстрації 0101 U 006473).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДЗМАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ГОНЩИКІВ З УРАХУВАННЯМ УЧАСТІ В КЛАСИЧНИХ ТА КОВЗАНЯРСЬКИХ ГОНКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок