Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Біологічна характеристика і імуносупресивні властивості стафілококів – збудників піодермій

Біологічна характеристика і імуносупресивні властивості стафілококів – збудників піодермій

Назва:
Біологічна характеристика і імуносупресивні властивості стафілококів – збудників піодермій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Науково-дослідний інститут мікробіології і імунології ім. І.І. Мечникова
Волобуєва Лариса Миколаївна

УДК 579:616.5-002.3
Біологічна характеристика і імуносупресивні властивості стафілококів – збудників піодермій
03.00.07 - мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2000


Дисертація є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті, МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Гайдаш Ігор Славович
Луганський державний медичний університет,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Дикий Ігор Леонідович Українська фармацевтична академія, завідувач кафедри
 
доктор медичних наук, професор
Климнюк Сергій Іванович
Тернопільська державна медична академія ім. І.Я.Горбачевського
Провідна установа: НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського (м.Київ)
Захист дисертації відбудеться “6” червня 2000 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському Науково-дослідному інституті мікробіології і імунології ім. І.І. Мечникова
МОЗ України)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Харківського Науково-дослідного інституту мікробіології і імунології ім. І.І. Мечникова
Автореферат розісланий “25” квітня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Коляда Т.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
За частотою розповсюдження гнійні хвороби шкіри (піодермії) займають 4-е - 5-е місце серед всіх захворювань людини (Тоталян А.А., 1996; Anstey A. V., 1999). Питома вага піодермій в загальній структурі захворювань складає 30-40% за кількістю днів непрацездатності. Піодермії займають перше місце в структурі захворюваності дітей першого місяця життя (40,3%), більш рідко зустрічаються абсцеси (9,2%), флегмони (6,7%), сепсис (6,2%) (Wagner A., 1998).
Нерідко піодермії набувають хронічного рецидивуючого перебігу, потребують тривалої терапії, яка не завжди є ефективною (Машкілейсон Л.А. і співавт., 1997). У розвитку гнійних уражень шкіри головна роль належить стафілококам та стрептококам, хоча в даному біотопі організму людини виявляються і інші бактерії, що також можуть бути причиною гнійного процесу. Зокрема, носійство стафілокока на шкірі охоплює біля 5-10% людей, і, не дивно, що під впливом різноманітних антибактерійних препаратів (у першу чергу антибіотиків) істотно змінилися деякі біологічні властивості мікроорганізмів. Так, під дією антибіотиків виникають L-трансформовані і бета-лактамазо-продукуючі штами стафілококів і стрептококів. Виявлена пряма залежність між спектром біологічних ознак штаму і тяжкістю інфекційного процесу (Chow R.K., 1996). Крім того, антибіотики мають імуносупресивні властивості, які посилюють імунодефіцити, що розвиваються при гнійно-септичних захворюваннях (Danielsen L., 1999).
Одним із механізмів тривалої персистенції збудника в організмі хазяїна є продукція бактеріями субстанцій, що інактивують окремі ланки імунітету. Виявлена спроможність бактерій специфічно інактивувати лізоцим, комплемент, імуноглобуліни, пригнічувати фагоцитоз. Це властиво великій кількості мікроорганізмів, у тому числі грамнегативним бактеріям (в 88-100% штамів) (Сурикова О.В., 1994; Ляшенко І.Є., 1995; Бухарін О.В і співавт., 1997; Edwards V.M., 1997).
Схильність до різноманітних гнійно-запальних ушкоджень шкіри, особливості їх клінічного перебігу багато в чому пов'язані зі станом імунологічної реактивності організму (Лямперт І.М. і співавт., 1996; Рамодін Г.І. і співавт., 1991).
До найважливіших ендогенних механізмів, що забезпечують стійкість організму, належить система інтерферонів, яка приймає безпосередню участь у різних імунологічних реакціях (Шабалина Н.В., 1995, Скрипкін Ю.К. і співавт., 1996).
Вплив інфекційного фактора при піодерміях, розвиток місцевої і системної гіпоксії створює умови для посилення пероксидації ліпідів у мембранах, активації ендогенних фосфоліпаз, пригнічення антиоксидантних ферментів захисту (Kihlstrom M.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Біологічна характеристика і імуносупресивні властивості стафілококів – збудників піодермій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок