Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ І ЗМІЦНЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНИХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СПЛАВІВ

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ І ЗМІЦНЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНИХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СПЛАВІВ

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ І ЗМІЦНЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНИХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СПЛАВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,81 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чейлях Олександр Петрович
УДК 669.017.3(043.3)
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ І ЗМІЦНЕННЯ
ЕКОНОМНОЛЕГОВАНИХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СПЛАВІВ
05.16.01 – Металознавство та термічна обробка металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Запоріжжя – 2003
Дисертація є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі “Матеріалознавство” у Приазовському державному технічному університеті (м. Маріуполь) Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант
- доктор технічних наук, професор Малінов Леонід Соломонович, Приазовський державний технічний університет, завідувач кафедрою “Матеріалознавство”.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Дьяченко Світлана Степанівна, Харківський національний автомобільно-дорожній університет (м. Харків), професор кафедри “Технологія металів і матеріалознавство”
- доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Попов Веніамін Степанович, Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя), завідувач кафедрою “Зварювання та технології зварювального виробництва”
- доктор технічних наук, професор Баранов Олександр Олександрович, Донецький національний технічний університет (м. Донецьк), професор кафедри “Фізичне матеріалознавство”.
Провідна установа – Національна металургійна академія України Міністерства освіти і
науки України
Захист відбудеться 27.05.2003 р. о 13-30 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д17.052.01 при Запорізькому національному технічному університеті (ЗНТУ) за адресою:
69063, м. Запоріжжя, вул.. Жуковського, 64, ауд.153.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ЗНТУ
Автореферат розісланий 22.04.2003 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д17.052.01 д.т.н., проф. Внуков Ю.Н.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми підвищення якості й ефективності машинобудівних матеріалів, надійності і довговічності деталей машин і інструменту останнім часом доводиться вирішувати в умовах всебічної економії гостродефіцитних в Україні легуючих компонентів – нікелю, молібдену, ніобію, ванадію та ін., а також забезпечувати адекватну заміну дорогих дефіцитних сплавів. Актуальними завданнями сучасного матеріалознавства є створення економічних матеріалів, які не містять дефіцитних компонентів, і одночасно володіють підвищеними фізико-механічними й експлуатаційними властивостями, а також високоефективних технологій зміцнення розроблюваних і стандартних, сплавів які широко застосовуються в промисловості. Одним з найбільш перспективних напрямків у вирішенні зазначених завдань є розробка метастабільних сплавів, які самоорганізуються при експлуатації і перетерплюють при навантаженні керовані деформаційні фазові перетворення (ДФП), (мартенситні (ДМП), динамічне деформаційне старіння (ДДС) і ін.), а також зміцнюючих технологій, заснованих на формуванні метастабільних станів для керування їхніми властивостями. Кероване використання ДФП у метастабільних сплавах дозволяє компенсувати відсутність у їхньому складі дефіцитних елементів і досягати аномально високі показники властивостей і, особливо, їхніх поєднань, завдяки реалізації прихованих внутрішніх резервів, що не вдається одержати в звичайних стабільних матеріалах. Незважаючи на велику кількість робіт, виконаних у цьому напрямку, більшість з яких носять, як правило, частковий характер, відсутні узагальнюючі роботи, які охоплювали б сталі і чавуни різних систем легування, структурних класів і функціонального призначення з погляду метастабільності структури і її ролі у формуванні їхніх властивостей. Не з'ясованими залишаються загальні кінетичні закономірності поведінки різних кількостей і морфологічних типів метастабільного аустеніту при навантаженні в різних сталях і чавунах, кількісні залежності між розвитком ДФП і формуванням їхніх властивостей, у тому числі в різних умовах навантаження, не досліджена кінетика ДМП метастабільного залишкового (Азал) і вторинного (Авт) аустеніту, одержуваного в стандартних сплавах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТВОРЕННЯ І ЗМІЦНЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНИХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СПЛАВІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок