Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОХІМІЧНА ВІДНОВЛЮВАЛЬНА ДЕСТРУКЦІЯ ПОЛІКАРБОНАТІВ

ЕЛЕКТРОХІМІЧНА ВІДНОВЛЮВАЛЬНА ДЕСТРУКЦІЯ ПОЛІКАРБОНАТІВ

Назва:
ЕЛЕКТРОХІМІЧНА ВІДНОВЛЮВАЛЬНА ДЕСТРУКЦІЯ ПОЛІКАРБОНАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Електрохімічна відновлювальна деструкція полікарбонату на основі б
ісфенолу А


Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка
Рогальський Сергій Петрович
УДК 541. 64: 541.13
ЕЛЕКТРОХІМІЧНА ВІДНОВЛЮВАЛЬНА ДЕСТРУКЦІЯ ПОЛІКАРБОНАТІВ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі електрохіміії органічних сполук Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук Пуд Олександр Аркадійович
старший науковий співробітник відділу електрохімії
органічних сполук Інституту біоорганічної хімії
та нафтохімії НАН України
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук Гетьманчук Юрій Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
професор кафедри хімії високомолекулярних сполук
доктор хімічних наук Нізельський Юрій Миколайович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України
старший науковий співробітник відділу
молекулярної фізики полімерів
Провідна установа: Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут” ,
кафедра хімічної технології в’яжучих,
полімерних та композиційних матеріалів, м. Київ
Захист відбудеться 27 лютого 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: Київ – 33, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, ауд. 518, Тел. (044) 225 – 12 – 73.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “25“ січня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.25, кандидат хімічних наук Кисіль В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Унікальне поєднання цілого комплексу цінних фізико-хімічних властивостей у полікарбонатів (висока механічна міцність, термостабільність до 300 0 С, прекрасні оптичні і діелектричні характеристики, біологічна інертність) різко виділяє ці полімери серед інших термопластів і зумовлює надзвичайно широке їх використання в різноманітних галузях. Однак, як і всі полімерні об’єкти, полікарбонати можуть втрачати свої експлуатаційні якості по причині деструкції макромолекул під впливом певних фізико-хімічних факторів. Зокрема, в літературі досить широко розглянуті проблеми термічної, фотохімічної, радіаційної та хімічної деструкції полікарбонатів.
Але до цього часу не досліджено проблему стійкості цих полімерів під впливом електрохімічних факторів. За останні приблизно 20 років для ряду гетероланцюгових і карболанцюгових полімерів була встановлена можливість протікання деструкції або полімераналогічних перетворень їх макромолекул при контакті з катодно поляризованою поверхнею металу. На практиці це часто може мати місце при використанні полімерів як конструкційних матеріалів, захисних ізоляційних покрить металевих поверхонь в електротехніці, будівництві. В таких випадках, як було встановлено в ряді робіт, при наявності в складі полімеру функціональних груп з електроноакцепторними властивостями можливе перенесення на них електронів з катодно-поляризованої поверхні металу, тобто електрохімічне відновлення. При цьому відновлені групи піддаються подальшим незворотним перетворенням, що може супроводжуватись зниженням молекулярної маси полімеру внаслідок деструкції і, як наслідок, погіршенням його експлуатаційних властивостей. Такий вид полімерної деструкції дістав назву електрохімічної відновлювальної деструкції (ЕХВД).
Оскільки полікарбонати мають широкий спектр застосувань в електротехніці: як ізоляційні покриття проводів у електроприладах, діелектричний шар в конденсаторах, корпуси, компоненти твердих електролітів у хімічних джерелах струму, де полімери контактують з катодно поляризованими металами, це дозволяє припустити можливість протікання їх ЕХВД в умовах експлуатації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОХІМІЧНА ВІДНОВЛЮВАЛЬНА ДЕСТРУКЦІЯ ПОЛІКАРБОНАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок