Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Аналіз світових тенденцій 1980-2000 років засвідчує збільшення обсягів вир
обництва основних видів сільськогосподарської продукції: по молоку на
20%, по зерну на 65%, по м’ясу на 95%


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дацій Олександр Іванович
УДК 338.434 : 658.152 (477)
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Плаксієнко Валерій Якович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет, завідувач кафедри бухгалтерського
обліку і фінансів.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Дем’яненко Микола Якович, Інститут аграрної економіки УААН, зав. відділом фінансових і кредитних відносин;
кандидат економічних наук, Васильєва Валентина Георгіївна, Академія митної служби України, доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту в митній системі.
Провідна установа – Національний аграрний університет, кафедра економіки підприємств аграрного сервісу, Кабінет Міністрів України, м. Київ.
Захист відбудеться 29 грудня 2000р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 23 листопада 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н., доц. Запара Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Криза в аграрному виробництві обумовила інвестиційну непривабливість галузі сільського господарства. В Україні інвестиції в основний капітал сільського господарства сьогодні в 7,4 раза менші ніж в промисловості і складають лише 14,6 гривні на 1 гектар сільськогосподарських угідь. Ефективність виробництва сільськогосподарської продукції з кожним роком знижується. Поряд з цим знижується ефективність використання основних виробничих фондів у сільському господарстві. Так, у 1998р. показник фондовіддачі склав 0,21, тоді як у 1996р. – 0,23.
В умовах скорочення інвестицій у сільське господарство і уповільнення, у зв’язку з цим, оновлення матеріально-технічної бази, актуального значення набуває проблема підвищення ефективності використання і відтворення наявних основних виробничих фондів.
Питання вирішення проблеми ефективного використання та оновлення основних виробничих фондів привертає увагу багатьох вітчизняних науковців: М.Я.Дем’яненка, П.Т.Саблука, В.Г.Більського, Я.К.Білоуська, Є.Ю.Болохвітінова, П.М. Підлісецького, В.Я.Плаксієнка, О.Д.Василика, О.В. Ольховікова, В.М.Федосова, а також іноземних - А.Гроппелі, Е.Нікбахта, В.Хойера, Х.Еберта, К.Томаса та інших.
Проте, окремі питання вимагають детального опрацювання. Так, на даному етапі важливим завданням є пошук пріоритетних напрямів інвестування відтворення основних виробничих фондів. Розбіжності між податковим і бухгалтерським обліком вимагають уточнення понять і вдосконалення діючих методик нарахування амортизації основних виробничих фондів. Недостатньо розглянуті питання відтворення основних виробничих фондів з урахуванням економічної ефективності наявних технічних засобів і устаткування.
Актуальність проблеми, її практичне значення і недостатня теоретична розробленість обумовили вибір теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась в 1996-2000рр. у складі групи по розділу “Проведення аналізу організації та використання окремих видів виробничих ресурсів на сільськогосподарських підприємствах різної форми власності” теми “Удосконалення бухгалтерського обліку та аналіз ефективності господарювання сільськогосподарських підприємств різних форм власності в умовах переходу до ринкових відносин і впровадження електронної обчислювальної техніки” кафедри бухгалтерського обліку і фінансів Дніпропетровського державного аграрного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок