Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ТА ФУНКЦІЇ КОЛОРИСТИКИ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА (РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ)

СТРУКТУРА ТА ФУНКЦІЇ КОЛОРИСТИКИ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА (РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ)

Назва:
СТРУКТУРА ТА ФУНКЦІЇ КОЛОРИСТИКИ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА (РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ІГНАТЬЄВА Наталія Вікторівна
УДК 72.01
СТРУКТУРА ТА ФУНКЦІЇ КОЛОРИСТИКИ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА (РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ)
18.00.01 – теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти та науки України, кафедра образотворчого та декоративного мистецтва
Науковий керівник: доктор архітектури, професор
КРАВЕЦЬ Володимир Йосипович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, завідуючий кафедрою образотворчого та декоративного мистецтва
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор ДЬОМІН Микола Мефодійович, директор Державного науково-дослідного інституту теорії, історії архітектури та містобудування, м. Київ.
кандидат архітектури, доцент ТРЕГУБ Наталя Євгенівна, Харківська академія дизайну та мистецтв, м. Харків, кафедра “Інтер’єр та обладнання”.
Провідна установа: Полтавський державний технічний університет ім. Юрія Кондратюка Міністерства освіти та науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться 11 червня 2002 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному
університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків,
вул. Сумська, 40
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного
технічного університету будівництва та архітектури: 61002, м. Харків,
вул. Сумська, 40
Автореферат розісланий 1 травня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури, доцент О. О. Фоменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одноманітність візуальної пістрявості, знеособленість та примітивність сучасного предметно-просторового середовища є результатом уніфікованості індустріального способу виробництва та універсальної науки, всепроникнення засобів масової інформації, могутніх можливостей сучасного ринку, який нав’язує масовий товар та породжує масову культуру, що відтворюється промисловими методами та компенсує убозтво та бездуховність своєї примітивної серійності кричущою хаотичною “барвистістю”.
Така ситуація виявляється згубною не тільки у відношенні до минулого – до багатої історії національних традицій, але й у відношенні до майбутнього, бо створення предметно-просторового середовища, позбавленого культурних коренів, розраховане на “споживача” з усередненим, уніфікованим смаком, призводить до її естетичної неповноцінності.
Дана проблема представляє собою об’єктивну реальність, яка сьогодні особливо гостро ставить питання шляхів розвитку середотворення.
Порушення спадковості традицій найбільш наочно відбувається в одній з найважливіших сфер художньої та емоційної виразності предметно-просторового середовища – колористиці, яка є активним формотворним засобом, символічною “мовою” пластичної форми. Барви природи, а також принципи колористичного формування історичної архітектури опиняються поза полем зору творців штучного середовища, неонова реклама, телебачення та кіно перебивають сприйняття людиною природних колірних гармоній.
Сучасний стан штучного середовища характеризує як гнітючий ахроматизм, обумовлений застосуванням типових, уніфікованих матеріалів, так і зухвала строкатість, породжена випадковістю колірних сполучень дисгармонійних палітр. Колір стає стереотипом, який створюється потоковим способом. У такій ситуації колір витупає як фактор руйнування цілісності сприйняття, фактор нівелювання психологічного комфорту та естетичних якостей середовища.
Водночас дослідження функцій та ролі кольору в середотворенні дозволяють визначити колір як найважливіший засіб естетизації, створення комфортного “клімату”, художньо повноцінного, духовно насиченого твору. Колір складає візуальну основу середовища, є єдиним носієм візуальної інформації про середовище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: СТРУКТУРА ТА ФУНКЦІЇ КОЛОРИСТИКИ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА (РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок