Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНЯ БУДОВА ТА ЕВОЛЮЦІЯ СУБЗІРОК

ВНУТРІШНЯ БУДОВА ТА ЕВОЛЮЦІЯ СУБЗІРОК

Назва:
ВНУТРІШНЯ БУДОВА ТА ЕВОЛЮЦІЯ СУБЗІРОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
Писаренко Анжела Іванівна
УДК 524.316.7.082-82
524.316.7.082-54
ВНУТРІШНЯ БУДОВА ТА ЕВОЛЮЦІЯ СУБЗІРОК
01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті астрономії Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Захожай Володимир Анатолiйович,
Науково-дослідний інститут астрономії
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
провiдний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Андронов Iван Леонідович,
Одеський національний університет ім. I.I. Мечникова
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри астрономiп;
кандидат фізико-математичних наук
Любчик Юрiй Петрович,
ГАО НАН Украпни, м. Київ,
науковий співробітник .
Провідна установа: Радіоастрономічний інститут НАН України, вiддiл астрофiзики,
м. Харків.
Захист відбудеться “_8_” __червня___ 2006 р. о_15 30__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету іменi В.Н. Каразіна. Адреса: Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету іменi В.Н. Каразіна за адресою: Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий “__6__” ____травня________ 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради ___________________ А.Ф. Ляховський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисертаційна робота присвячена побудові фізичної моделі субзірок, моделюванню їх внутрішньої будови та еволюції. Побудова еволюційних послідовностей субзоряних об’єктів різних мас та різного елементного складу необхідна для вирішення багатьох фундаментальних астрофізичних проблем. Побудована модель дозволяє проводити еволюційні розрахунки субзірок довiльного елементного складу та маси без урахування осьового обертання та магнітних полів. За допомогою створеної моделі з незначними змінами рівняння стану є можливість проводити еволюційні розрахунки для білих карликів та воднево-гелієвих планет, фізичні характеристики речовини яких є схожими.
Поставлена задача є актуальною, оскільки одержані результати чисельного моделювання еволюції таких об’єктів дозволяють проводити інтерпретацію спосте-режних даних, накоплених за останні роки. З’явилася також реальна можливість за спостережними даними світності субзірок одержати широкий спектр інформації про зовнішні та внутрішні фізичні параметри досліджуваних об’єктів.
Моделювання внутрішньої будови субзірок різного елементного складу важливе для вивчення еволюції населення Галактики І-ІІІ. Теорія речовини на сьогодні досить розвинена і дає можливість визначити фізичний стан речовини надр субзірок. Фізичні умови, що реалізуються в надрах субзірок (103 K < T < 107 K і 10-2 г/см3 < < 104 г/см3 ), далекі від стану ідеального газу, і ефекти неідеальності відіграють суттєву роль. Тому при записі рівняння стану речовини необхідно ураховувати різні типи міжчасткової взаємодії.
Прогнозування еволюційних залежностей для основних астрофізичних параметрів субзірок (світності, радіусу, ефективної температури та інших) необхідне при інтерпретації спостережних даних для різного типу населення Галактики. Отриманні еволюційні залежності дають можливість аналізувати швидкість зміни світності субзірок, від якої залежить функція світності Галактики на різних етапах її існування. Це важливо для розуміння стану Галактики як на ранніх стадіях її еволюції, так і при розгляді її далекого майбутнього.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Всі дослід-ження, які проведені у дисертаційній роботі, виконувалися в рамках науково-дослідних робіт в Астрономічній обсерваторії Харківського національного університету імені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВНУТРІШНЯ БУДОВА ТА ЕВОЛЮЦІЯ СУБЗІРОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок