Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до розв’язання педагогічних ситуацій

Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до розв’язання педагогічних ситуацій

Назва:
Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до розв’язання педагогічних ситуацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського
Карпюк Роман Петрович
УДК 371.125.037 (021)
Підготовка майбутніх учителів фізичної культури
до розв’язання педагогічних ситуацій
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті
імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гуревич Роман Семенович,
Інститут перспективних технологій, економіки і
фундаментальних наук Вінницького державного
педагогічного університету імені Михайла
Коцюбинського, директор, м. Вінниця
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-
кореспондент АПН України
Вільчковський Едуард Станіславович,
Львівський державний інститут фізичної культури,
професор кафедри фізичного виховання, м. Львів
кандидат педагогічних наук, доцент
Яковлів Володимир Леонтійович,
Інститут фізичного виховання та спорту
Вінницького державного педагогічного
університету імені Михайла Коцюбинського,
директор, м. Вінниця
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра фізичної
реабілітації, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “ 22 ” березня 2005р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32).
Автореферат розіслано “18 ” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Коломієць


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах гуманізації освіти в Україні створюються сприятливі умови для розвитку особистості, задоволення її освітніх потреб та інтересів. Подальша інтенсифікація й ускладнення процесу навчання в школі призводять до збільшення в учнів психічних навантажень й фізичних зусиль. У зв’язку з цим успішне засвоєння навчальних дисциплін залежить не лише від бажання й здібностей учнів, а й від стану їхнього здоров’я та рівня працездатності. Саме фізичне виховання як невід’ємна складова навчального процесу за певних обставин може сприяти підвищенню працездатності, зміцненню та збереженню здоров’я дітей.
Науковими дослідженнями доведено, що систематичні заняття фізичними вправами підвищують розумову й фізичну працездатність, нервово-психічну стійкість організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища. Фізичне виховання відіграє важливу роль у збереженні й зміцненні здоров’я учнів, підвищенні рівня їх фізичної підготовленості. Саме тому на створення умов практичної реалізації оздоровчого впливу фізичної культури спрямовані чинні державні документи: Закони України “Про освіту”, “Про фізичну культуру і спорт”, Цільова комплексна програма “Фізичне виховання – здоров’я нації”, Державні тести і нормативні оцінки фізичної підготовленості населення України.
З огляду на це, важлива роль у навчально-виховному процесі сучасної школи відведена діяльності вчителя фізичної культури, який здатний виявляти суперечності фізичного розвитку учнів, на високому рівні розв’язувати професійні ситуації. Результати наукових досліджень М.Т.Данилка, О.Й.Ємця, Н.Ю.Зубанової та ін. й аналіз практики роботи шкіл свідчать, що частина фахівців фізичної культури недостатньо підготовлена до реалізації професійних функцій, не мають належного авторитету серед керівництва шкіл та учнів, не компетентні в своїй діяльності.
Результати теоретичного аналізу досліджуваної проблеми свідчать про активізацію інтересу вітчизняних дослідників до проблем підготовки вчителів фізичної культури. Основні питання, які стають предметом аналізу науковців - це створення ступеневої системи підготовки фахівців із фізичної культури; розробка психологічних основ педагогічної майстерності вчителя фізичної культури; медико-біологічна підготовка фахівців фізичної культури і спорту; професійно-педагогічна підготовка спортивних педагогів; підготовка майбутнього вчителя до пошукової роботи; профорієнтаційна робота; використання національних традицій у системі підготовки вчителів із фізичного виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до розв’язання педагогічних ситуацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок