Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми формування соціального капіталу (державно-управлінський аспект)

Механізми формування соціального капіталу (державно-управлінський аспект)

Назва:
Механізми формування соціального капіталу (державно-управлінський аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,68 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Львівський регіональний інститут
державного управління
Національної Академії державного управління
при Президентові України
Сидорчук Ористлава Григорівна
УДК 35.073.5
Механізми формування соціального капіталу
(державно-управлінський аспект)
25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Львів
2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі державного управління та місцевого самоврядування Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор
ЛЕСЕЧКО Мирон Дмитрович,
Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України,
завідувач кафедри державного управління
та місцевого самоврядування.
Офіційні опоненти – доктор соціологічних наук, професор
Черниш Наталя Йосипівна,
завідувач кафедри історії та теорії соціології
Львівського національного університету ім. Івана Франка;
кандидат наук з державного управління
Гаман Тетяна Василівна,
старший викладач кафедри
державного управління та місцевого самоврядування
Хмельницького університету управління та права
Захист відбудеться 12 жовтня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.860.01 Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 79491, Львів, смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16, ауд. 220.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії держаного управління при Президентові України (79491, Львів, смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16).
Автореферат розісланий 11 вересня 2007 р.
Вчений секретар І. І. Козак
спеціалізованої вченої ради


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Після розпаду Радянського Союзу Україна вступила в період трансформації, який став переломним для розвитку суспільства, держава раптово припинила виконання багатьох соціальних та економічних функцій, виникли економічні та політичні кризи, пожвавили свою діяльність злочинні об’єднання, поширилась корупція, спостерігається занепад моральних цінностей, порушення соціальних норм. Україні не вдається реалізувати потужний потенціал: пошук резервів у сфері економіки, управління супроводжується нехтуванням таким ресурсом як соціальний капітал, який має властивість конвертуватися у капітал економічний.
За умов стрімких змін, невизначеності і нестабільності дедалі більшого значення набуває питання ціннісних орієнтацій суспільства, виявлення довіри та дотримання соціальних норм, які є основними складовими соціального капіталу. Велика кількість політичних скандалів, непрозора приватизація об’єктів державної власності, спроби адміністративного регулювання тих сфер, які повинні функціонувати за ринковими механізмами, відсутність прозорих механізмів контролю уряду свідчать про те, що державні керівники не розуміють важливості довіри. Але найголовніше, що проблему недовіри політичним інституціям і посадовцям не може вирішити окремо взятий громадянин чи об’єднання громадян, це здатна зробити держава загалом. Тому для генерування соціального капіталу необхідна державна підтримка, оскільки серед причин недостатнього відтворення соціального капіталу є нерозвиненість механізмів формування соціального капіталу за участю державних органів влади.
Попри очевидність та актуальність, тема формування соціального капіталу ще не отримала адекватного відображення в науковій літературі, що пов’язано з низкою причин: з одного боку, така ситуація зумовлена існуванням різних підходів до концепції соціального капіталу, що ускладнює розуміння цієї категорії; з іншого – серед науковців нема одностайності щодо основних складових соціального капіталу, джерел та умов його виникнення.
В Україні лише розпочинається дослідження соціального капіталу, що підтверджує значна кількість видань з цієї проблематики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Механізми формування соціального капіталу (державно-управлінський аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок