Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЩА ШКОЛА РЕГІОНУ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ

ВИЩА ШКОЛА РЕГІОНУ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ

Назва:
ВИЩА ШКОЛА РЕГІОНУ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,22 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
Куделя Павло Олександрович
УДК 316.43:378.1
ВИЩА ШКОЛА РЕГІОНУ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
Спеціальність 22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Городяненко Віктор Георгійович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри теорії та історії соціології.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Астахова Валентина Іларіонівна,
ректор Харківського гуманітарного інституту
“Народна українська академія”;
кандидат соціологічних наук, доцент
Кузь Олег Миколайович,
Харківський державний економічний університет,
завідувач кафедри філософії і політології.
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І.Мечнікова, Інститут соціальних наук, кафедра соціології,
Міністерство освіти і науки України .
Захист відбудеться “ 10 ” листопада 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті ім В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, вул.Мироносицька, 1, ауд.2-14.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 08 жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Шеремет І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. на початку третього тисячоліття наукова розробка проблем вищої освіти набуває особливої значимості і гостроти. В умовах переходу людства до постіндустріальної цивілізації незмірно підвищується роль освіти в соціальному розвитку. Вона все більшою мірою стає найважливішим чинником суспільного прогресу. Розвиваючи людину, її моральні та психологічні якості, підвищуючи її освіченість і культуру, освіта є найважливішою передумовою створення наукового, економічного, соціокультурного та духовного потенціалу суспільства.
Від дієвої участі широкого і могутнього потенціалу вищих навчальних закладів у трансформаційних процесах країни в значній мірі залежить успіх ринкових реформ і якість державотворення, адже сучасна вища школа являє собою не тільки розгалужений навчальний центр, але і багатопрофільний науково-виробничий комплекс. У той же час, вища освіта України має чимало проблем, які ускладнюють реалізацію її функцій. Однією з них є проблема управління.
Незважаючи на динамічні зміни вищої освіти, схема управління цією системою залишається не досить ефективною. Перспективним напрямком удосконалення управління вищою освітою, як показує світовий досвід, є регіоналізація.
Вища освіта тісно пов’язана з регіональними умовами, в яких вона функціонує. У Національній доктрині розвитку освіти відзначається, що нова система управління сферою освіти повинна бути відкритою і демократичною, передбачати забезпечення державного управління з урахуванням громадської думки, внаслідок чого змінюються навантаження, функції, структура і стиль центрального та регіонального управління освітою; модернізація управління освітою передбачає децентралізацію управління, перерозподіл функцій та повноважень між центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та навчальними закладами, перехід до програмно-цільового управління, створення системи моніторингу ефективності управлінських рішень, їх впливу на якість освітніх послуг. Це робить актуальним дослідження реального стану та розробку нових моделей управління вищою освітою не тільки на загальнодержавному, а і на регіональному рівні.
Проблема дисертаційного дослідження визначається протиріччям між існуючим в Україні централізовано-галузевим управлінням вищою освітою та зростаючими потребами регіоналізації цього управління, впровадженням інноваційних соціальних технологій стійкого розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИЩА ШКОЛА РЕГІОНУ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок