Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ КАРТОПЛІ В РІЗНИХ ЗОНАХ ВИРОЩУВАННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ СПУЧЕНОГО ВЕРМИКУЛІТУ

УРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ КАРТОПЛІ В РІЗНИХ ЗОНАХ ВИРОЩУВАННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ СПУЧЕНОГО ВЕРМИКУЛІТУ

Назва:
УРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ КАРТОПЛІ В РІЗНИХ ЗОНАХ ВИРОЩУВАННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ СПУЧЕНОГО ВЕРМИКУЛІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
інститут цукрових буряків
УкраїнськОЇ АкадеміЇ Аграрних Наук
Фещенко Василь Васильович
УДК: 631.559.:635.21.549.623.59
УРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ КАРТОПЛІ
В РІЗНИХ ЗОНАХ ВИРОЩУВАННЯ
ПРИ ЗАСТОСУВАННІ СПУЧЕНОГО ВЕРМИКУЛІТУ
06.01.09 - рослинництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії агротехніки Інституту картоплярства УААН у 1997-1999 рр.
Науковий керівник : КАЛІЦЬКИЙ Петро Францович, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділу технології Інституту картоплярства УААН, с.м.т. Немішаєве, Київської області.
Офіційні опоненти: ЗАРИШНЯК Анатолій Семенович доктор сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії діагностики та оптимізації живлення Інституту цукрових буряків УААН.
ІЛЬЧУК Лідія Андріївна, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділу картоплярства Інституту землеробства і тваринництва Західного регіону УААН, с.м.т. Оброшине, Львівської області.
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет.
Захист відбудеться „.04” квітня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.360.01 при Інституті цукрових буряків УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН (другий корпус).
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 03141, м. Київ, ДСП 141, вул. Клінічна, 25, Інститут цукрових буряків УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий „.04” березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ,
кандидат сільськогосподарських наук Сторожик Л.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На формування високих урожаїв картоплі, отримання високоякісної продукції значний вплив мають добрива і їх раціональне використання, що забезпечує прирости до 40-50%. Проте за останні роки внесення добрив на Україні, зокрема під картоплю, різко зменшилось. Майже на 40% посівів органічні та мінеральні добрива взагалі не використовуються.
Внаслідок специфічних агрофізичних властивостей грунтів і кліматичних умов, які останнім часом погіршились, залишається низьким позитивний вплив органічних та мінеральних добрив на продуктивність картоплі на Поліссі та в Лісостепу. А тому важливим завданням стабілізації ведення галузі картоплярства і підвищення її ефективності в нових умовах є пошук шляхів раціонального використання добрив з метою підвищення урожайності та якості продукції.
У цьому відношенні велику перспективу має застосування природних мінеральних сорбентів, до яких належать цеоліт, перліт, вермикуліт. Особливо це стосується спученого вермикуліту. В Україні він практично не використовується. Проте окремі експериментальні дані, отримані в нашій країні, свідчать про доцільність проведення досліджень по використанню його як магнієвого добрива та адсорбента з метою покращення фізико-хімічних властивостей грунту, підвищення продуктивності картоплі.
А тому проведення досліджень по визначенню впливу спученого вермикуліту на продуктивність картоплі, її якість з врахуванням зон вирощування культури та біологічних особливостей сортів є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є складовою частиною тематичного плану науково-дослідної роботи лабораторії агротехніки відділу технології Інституту картоплярства УААН. Тему передбачено координаційним планом УААН і виконано відповідно до завдання з реєстраційним номером № 0197 U005457. Виконані дослідження стосувались розробки технологічних процесів застосування добрив під картоплю, спрямованих на підвищення їх ефективності.
Мета і завдання досліджень. Метою проведених досліджень є вивчення особливостей росту, розвитку рослин картоплі, урожайності та якості сортів різних груп стиглості в двох зонах вирощування при застосуванні спученого вермикуліту на фоні інших факторів.
У завдання досліджень входило:
- визначити способи забезпечення оптимальних умов для росту і розвитку рослин картоплі з використанням спученого вермикуліту, органічних і мінеральних добрив;
- дослідити ріст і розвиток рослин сортів картоплі при внесенні спученого вермикуліту в різних грунтово кліматичних зонах;
- визначити оптимальні умови отримання високого врожаю картоплі при використанні спученого вермикуліту;
- здійснити економічну та біоенергетичну оцінку отримання продукції картоплі при застосуванні вермикуліту і рекомендувати оптимальні норми його внесення на Поліссі та в центральному Лісостепу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ КАРТОПЛІ В РІЗНИХ ЗОНАХ ВИРОЩУВАННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ СПУЧЕНОГО ВЕРМИКУЛІТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок