Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАРНА ЛІМФОТРОПНА АНТИБІОТИКОТЕРАПІЯ ПРИ

РЕГІОНАРНА ЛІМФОТРОПНА АНТИБІОТИКОТЕРАПІЯ ПРИ

Назва:
РЕГІОНАРНА ЛІМФОТРОПНА АНТИБІОТИКОТЕРАПІЯ ПРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,02 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
Лобода Григорій Петрович
УДК:617.52-002-085.33
РЕГІОНАРНА ЛІМФОТРОПНА АНТИБІОТИКОТЕРАПІЯ ПРИ  ЛІКУВАННІ ХВОРИХ
НА ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ДІЛЯНКИ
14.01.22 – Стоматологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України (ректор заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, академік А.Я.Циганенко).
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Григорчук Юрій Федорович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри хірургічної стоматології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Малєвич Олег Євгенович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри хірургічної стоматології;
доктор медичних наук, доцент Митченок Віктор Іванович, Українська медична стоматологічна академія, завідувач кафедри пропедевтики хірургічної стоматології і пластичної хірургії.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
Захист відбудеться “28” березня 2001 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий “23” лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к. мед. н., доцент Петрушанко Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хворі на гнійно-запальні процеси складають значну частину від загальної кількості хірургічних стоматологічних хворих і останнім часом спостерігається тенденція до збільшення їхньої кількості (Козлов В.А., 1995; Тимофеев А.А., 1997).
В комплексному лікуванні хворих на гнійно-запальні захворювання одне з важливих місць займає антибактеріальна терапія. Загальновизнано, що ефективність антибактеріальної терапії залежить не тільки від різновиду антибіотика, а і від способу його введення.
Дослідження показали, що ефективність дії антибіотиків підвищується при їх введенні спрямованому в лімфатичну систему (Панченков Р.Т., 1986; Комский М.П., 1998). Особливо перспективним уявляється лімфотропне введення антибіотиків, яке, на відміну від прямого ендолімфатичного введення, не потребує оперативного втручання на лімфатичних судинах (Левин Ю.М., 1983; Буянов В.М., 1991).
В доступній нам літературі практично відсутні дані про результати застосування лімфотропного введення антибіотиків у хворих на запальні захворювання щелепно-лицьової ділянки, немає чітких рекомендацій щодо застосування цього методу.
Таким чином виникає необхідність вивчення можливості лімфотропного введення антибіотиків у клініці щелепно-лицьової хірургії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є фрагментом науково-дослідної роботи стоматологічного факультету ХДМУ “Профілактика, діагностика та лікування основних стоматологічних захворювань” (№ державної реєстра-ції U002619). Автором виконаний фрагмент науково-дослідної роботи з вивчення нових методів лікування хворих на запальні процеси щелепно-лицьової ділянки.
Мета дослідження. Підвищення ефективності лікування хворих на запальні процеси щелепно-лицьової ділянки за рахунок включення в комплекс лікування регіонарного лімфотропного введення антибіотиків.
Задачі дослідження.
1. Вивчити в експерименті на щурах порівняльне надходження антибіотика (гентаміцину) і визначити термін збереження концентрацій в сироватці крові, м’яких тканинах і органах верхнього відділу шиї щурів при внутрішньом’язовому та регіонарному лімфотропному шляхах введення.
2. Обгрунтувати доцільність клінічного застосування регіонарного лімфотропного введення антибіотиків і встановити показання до застосування методу в клініці щелепно-лицьової хірургії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: РЕГІОНАРНА ЛІМФОТРОПНА АНТИБІОТИКОТЕРАПІЯ ПРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок