Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИСТРЕСОРНЕ ЗНАЧЕННЯ РІЗНИХ ВАРІАНТІВ ПРЕМЕДИКАЦІЇ ПРИ АНЕСТЕЗІОЛОГІЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОРОТКОЧАСНИХ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ В АМБУЛАТОРНІЙ ПРАКТИЦІ

АНТИСТРЕСОРНЕ ЗНАЧЕННЯ РІЗНИХ ВАРІАНТІВ ПРЕМЕДИКАЦІЇ ПРИ АНЕСТЕЗІОЛОГІЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОРОТКОЧАСНИХ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ В АМБУЛАТОРНІЙ ПРАКТИЦІ

Назва:
АНТИСТРЕСОРНЕ ЗНАЧЕННЯ РІЗНИХ ВАРІАНТІВ ПРЕМЕДИКАЦІЇ ПРИ АНЕСТЕЗІОЛОГІЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОРОТКОЧАСНИХ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ В АМБУЛАТОРНІЙ ПРАКТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
Науменко Віктор Олександрович
УДК 618-089.5-32:611.147-085.211
АНТИСТРЕСОРНЕ ЗНАЧЕННЯ РІЗНИХ ВАРІАНТІВ ПРЕМЕДИКАЦІЇ
ПРИ АНЕСТЕЗІОЛОГІЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОРОТКОЧАСНИХ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ В АМБУЛАТОРНІЙ ПРАКТИЦІ
(клінічне дослідження)
14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Хижняк Анатолій Антонович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри медицини невідкладних станів та анестезіології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Звєрєв В’ячеслав Васильович, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії;
доктор медичних наук, професор Снісарь Володимир Іванович, Дніпропетровська державна медична академія, професор кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра анестезіології, реаніматології та медицини катастроф МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “18” червня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній академії за адресою: 49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії за адресою: 49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9.
Автореферат розісланий “17” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Кобеляцький Ю.Ю.
Відповідний за випуск д. мед. н. Кобеляцький Ю.Ю.
Підписано до друку 26.04.2004 р.
Здано в набір 30.04.2004. Формат 6090/16
Папір офсетний. Друк різографія.
Умовних друк. Арк. 0,9. Тираж 100 пр. Зам. № 1296
Надруковано у друкарні ООО “Яна” м.Харків, пр.Леніна, 38. тел. 140-666


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час значна роль в наданні багатьох видів медичної допомоги населенню відводиться амбулаторно-поліклінічній ланці. Зростаючий рівень спеціалізованої допомоги та технічного оснащення поліклінік визначає постійне зростання кількості оперативних втручань, маніпуляцій, досліджень та діагностичних процедур, що потребують сучасного анестезіологічного забезпечення. На практиці існує значний розрив між науковими досягненнями “стаціонарної” анестезіології та такої в умовах поліклініки (Я.М.Камышов, 1999). Значну частину в структурі поліклінічної допомоги займає гінекологічна допомога.
Теоретичне обґрунтування застосування кетаміну внутрішньовенно в малих дозах (0,5-0,85 мг/кг) як блокатора NMDA-рецепторів (N-метил-D-аспартат) та добра сумісність з більшістю компонентів додаткової анестезії зумовлює підвищену зацікавленість в подальшому розвитку цього профілю внутрішньовенної анестезії.
При короткочасній анестезії особливого значення набуває премедикація, метою якої є створення оптимального фону для виконання наступних етапів анестезіологічного забезпечення. Дослідження Л.В. Усенко, Л.А. Мальцевої (1992) підтвердили, що неліквідована передопераційна напруженість викликає порушення гомеостазу і підвищує операційно-анестезіологічний ризик. Посилення виразності стресорних реакцій під час оперативного втручання може бути попереджено раціональним підходом до складу засобів, які входять в премедикацію перед кетаміновим наркозом. Загальноприйнятий методологічний підхід до проведення кетамінового наркозу припускає включення у склад премедикації трьох основних складових: м-холінолітика, антиалергічного компоненту, атарактика. “Стандартна” премедикація покликана лише послабити основні недоліки внутрішньовенного кетамінового наркозу, що не вирішує всіх задач анестезіологічної допомоги при знеболюванні малих гінекологічних операцій. Маловивченими залишаються питання про характер та особливості психофізіологічних порушень у пацієнток в передопераційному періоді і впливу цих порушень на основні функції організму на етапі анестезії та в ранньому післянаркозному періоді в залежності від варіанту премедикації, а також про необхідність включення до складу премедикації анальгетика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНТИСТРЕСОРНЕ ЗНАЧЕННЯ РІЗНИХ ВАРІАНТІВ ПРЕМЕДИКАЦІЇ ПРИ АНЕСТЕЗІОЛОГІЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОРОТКОЧАСНИХ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ В АМБУЛАТОРНІЙ ПРАКТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок