Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕФОРМИ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ І КАЗАХСТАНУ ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ І ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

РЕФОРМИ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ І КАЗАХСТАНУ ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ І ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Назва:
РЕФОРМИ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ І КАЗАХСТАНУ ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ І ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,43 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
БУЛЄГЄНОВ Єргалі Булєгєнович
УДК 631:338.24.021.8 (574+477)
РЕФОРМИ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
УКРАЇНИ І КАЗАХСТАНУ ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
І ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ
ВІДНОСИН
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник : | доктор економічних наук, професор, академік УААН, заслужений діяч науки і техніки України САБЛУК Петро Трохимович, Інститут аграрної економіки УААН, директор
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор, заслужений працівник сільського господарства України ДАНИЛЕНКО Анатолій Степанович, Державний комітет України по земельних ресурсах, голова
 
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник КРАСНОКУТСЬКА Людмила Семенівна, Інститут аграрної економіки УААН, провідний науковий співробітник
Провідна установа | Сумський національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України
Захист відбудеться “30” грудня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони,10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони,10, кімн.211).
Автореферат розісланий “28” листопада 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук |
В.А. Пулім


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехідний період у постсоціалістичних країнах, що трансформують свої економічні системи в ринковому напрямку, почався для них економічним спадом виробництва.
Агропромисловий комплекс будь-якої національної економіки найважливіша сфера народного господарства, провідною складовою якої є сільське господарство. Агропромисловий комплекс у національній економіці України і Казахстану забезпечує 95% продовольчих ресурсів, за його рахунок формується понад 2/3 фонду товарів народного споживання, вартість основних виробничих фондів становить 30% від їхньої загальної вартості в народному господарстві.
Причини недостатніх темпів розвитку аграрної сфери криються в тому, що сформована в умовах планової економіки структура агропромислового комплексу, практика взаємовідносин між його суб’єктами, економічний механізм господарювання вступають у протиріччя із законами ринкової економіки, які упевнено виявляють себе на міжгалузевому рівні у вітчизняній економіці і на зовнішніх аграрних ринках, особливо у відносинах між колишніми республіками СРСР, зокрема між Україною та Республікою Казахстан.
Відродження і подальше удосконалення економічних взаємовідносин між нашими країнами, порівняння й аналіз проведених реформ в агропромисловому комплексі, зміцнення взаємодовіри на основі створення зони вільної торгівлі є актуальними проблемами для обох країн. Вони є досить важливими та складними і вирішення їх не може обмежитися лише теоретичним обгрунтуванням концепції реформ. Особливого значення набуває дослідницьке й конструктивно-критичне осмислення теорії та практики функціонування АПК у розвинених і постсоціалістичних країнах з метою урахування їх досвіду у вітчизняних механізмах перебудовчих процесів.
Вивчення й усвідомлення результатів аграрних реформ в Україні та Казахстані за роки незалежності дасть змогу ефективно і в стислий термін удосконалювати економічні відносини в цій сфері.
Стан вивчення проблеми. Теоретичні і методологічні проблеми реформування агропромислового виробництва в перехідний період знайшли відображення в працях вітчизняних та іноземних учених: Л. Абалкіна, С.Абдільдіна, А. Богомолова, А. Гальчинського, Г. Калієва, І. Лукінова, М. Павловського, Ю. Пахомова, П. Саблука, П. Самуельсона, А. Смаілова, В. Юрчишина та інших дослідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕФОРМИ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ І КАЗАХСТАНУ ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ І ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок