Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОСЕМАНТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСОБІВ КОМУНІКАТИВНОГО ВПЛИВУ

ПСИХОСЕМАНТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСОБІВ КОМУНІКАТИВНОГО ВПЛИВУ

Назва:
ПСИХОСЕМАНТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСОБІВ КОМУНІКАТИВНОГО ВПЛИВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,80 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України
УДК 008:159.923:343.1
Тепляков Микола Миколайович
ПСИХОСЕМАНТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСОБІВ
КОМУНІКАТИВНОГО ВПЛИВУ
Спеціальність 19.00.01 - загальна психологія,
історія психології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова
Науковий керівник: - доктор психологічних наук, професор
Білявський Ілля Григорович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри
загальної і соціальної психології
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук, професор
Коваленко Алла Борисівна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, професор кафедри
соціальної психології
кандидат психологічних наук, доцент
Скребець Василь Олексійович,
доцент кафедри загальної та соціальної
психології Чернігівського інституту
удосконалення вчителів
 
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д. Ушинського (м. Одеса),
Міністерство освіти та науки України, кафедра
загальної психології
Захист відбудеться “ 19” лютого 2002 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “15” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження визначається перетвореннями в політичній, економічній, національній, етичній, психологічній, релігійній та інших сферах, яких зазнає наше суспільство. Кардинальна переорієнтація в цих сферах, яка часто проходить стихійно і безконтрольно, залишає у свідомості людей невизначеність, заплутаність, безцільність.
У межах минулих традицій вивчення закономірностей цього процесу "завоювання" велось під ідеологічною завісою, а відтак визначались і критерії ефективності впливу засобів масової комунікації (ЗМК). Характерними для них виявились деяка штучність, поверховість, що породило у стилях і формах ЗМК стійкість штампів, кліше, сірість, урочисту помпезність.
Використання (а часом і зловживання) означеного арсеналу прийомів та форм у практиці ЗМК нерідко призводило до негативних явищ, артефактів, а часом і до своєрідних "перевертнів", суть яких виявлялася в отриманні результатів, абсолютно протилежних очікуваним, або непередбачуваних ефектів.
В умовах економічного спаду, політичної нестабільності, хворобливого переживання переходу на новий рівень суспільних відносин, гостро ставиться питання негативного розвитку, трансформування моральних норм і цінностей у молодіжному середовищі, яке вийшло з поля зору суспільних інституцій. Проблема управління цим процесом, спрямування його в позитивне русло, а також критичне осмислення результатів впливу ЗМК, отриманих в ідеологічно зашорених наукових дослідженнях, підштовхнуло до пошуку інших, глибших психологічно орієнтованих критеріїв ефективності тих самих засобів масової комунікації.
Цей напрямок досліджень особливостей трансформації свідомості особистості у виховному процесі є логічним продовженням методологічного принципу вивчення особистості, що його свого часу сформулював Г.С. Костюк: “вивчати особистість у її перетворенні”. Глибинний смисл, закладений у цьому принципі, орієнтує психолога-дослідника не на статичну констатацію тих чи тих властивостей та особливостей особистості, а на дослідження власне процесу, в якому відбувається “... формування образів, як діяльності живої істоти в єдності зовнішніх та внутрішніх проявів”.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Роботу виконано в межах проблемної теми кафедри психології Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова "Роль психологічної освіти у становленні та розвитку української ідеї у свідомості національних меншин України".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОСЕМАНТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСОБІВ КОМУНІКАТИВНОГО ВПЛИВУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок