Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІЗАЦІЯ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ ЯК МЕТА І ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ

ГУМАНІЗАЦІЯ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ ЯК МЕТА І ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ

Назва:
ГУМАНІЗАЦІЯ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ ЯК МЕТА І ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
УДК 321.01; 328.1
ДАШУТІН Григорій Петрович
ГУМАНІЗАЦІЯ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ
ЯК МЕТА І ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі соціальних проблем вищої освіти і виховання студентської молоді Інституту вищої освіти АПН України.
Науковий керівник –
доктор філософських наук, професор
МИХАЛЬЧЕНКО Микола Іванович,
Інститут соціології НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук
КАРТУНОВ Олексій Васильович,
Інститут економіки та права “КРОК”,
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін
кандидат соціологічних наук
СТЕПАНЕНКО Віктор Петрович,
Інститут соціології НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа –
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень
НАН України
Захист відбудеться 22 лютого 2002 р. о 15 00 год. на засі-данні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Автореферат розісланий 22 січня 2002 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук В.П.Горбатенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вже наприкінці ХХ століття біль-шість суспільствознавців притримувались думки: універсальна міра усіх реформ, революцій, перебудов – їх гуманізм. На початку ХХІ століття гуманізм відображає прагнення усі цілі сучасної світової цивілізації звести до людських пропорцій і цінностей. Сьогодні і в Україні гуманізм постав у центрі уваги дослідників та політиків. Дискусії на цю тему сприймаються або як утопізм, який не має відношення до реального життя, або як захист тієї політичної і економічної сили, яка несе відповідальність за антигуманну, катастрофічну ситуацію в країні.
В роботі, яка пропонується, суспільно-політичний процес в Україні аналізується під кутом зору відповідності гуманістичних ідеалів початку ХХІ століття існуючим реаліям в Україні, розглядається сутність укра-їнського модернізаційного експерименту по створенню демократичної соціально-правової держави, громадянського суспільства, які б відповідали нормам гуманної цивілізації. На думку автора, актуальність дослідження гуманізації політичного процесу як мети і засобу модернізації України зумовлена не тільки нагальними проблемами уточнення теорії пізнання політичного життя суспільства, а й необхідністю подолання конфліктного характеру суспільно-політичних відносин.
Сьогодні в Україні загальна ситуація визначається не тільки розвалом СРСР і тоталітарного соціалізму, а й крахом стратегії прискореної побудови капіталізму західного зразка, яка нав’язувалась суспільству у 90-ті роки, і тим, що нові соціально-економічні, політичні та культурні реалії України не влаштовують більшість населення, як про це свідчать соціологічні дослідження.
Визнання цінності людини як особистості, її прав на вільний розвиток та реалізацію своїх здібностей – ці проблеми завжди були предметом пізнавального інтересу. В Україні радянських часів проблема гуманізму пов’язана з іменами В.Андрущенка, І.Бичка, М.Булатова, В.Іва-нова, П.Копніна, С.Кримського, О.Онищенка, В.Пазенка, М.Поповича, В.Табачковського, М.Тарасенка, В.Шинкарука, О.Яценка, та деяких ін-ших вчених.
Сучасну теорію політичних процесів розробляють В.Бабкін, В.Горба-тенко, І.Курас, В.Куценко, А.Лузан, О.Мироненко, М.Михальченко, М.Мокляк, Ю.Римаренко, Ф.Рудич, В.Цвєтков, Ю.Шемшученко та інші дослідники. Взаємозв’язок політичної теорії і теорії права, конституційного права та українського національно-державного будівництва в гуманістичному аспекті розглядається в працях В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГУМАНІЗАЦІЯ ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ ЯК МЕТА І ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок