Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка прийомів підвищення якості прищепної і підщепної лози винограду на основі препаратів з біологічною активністю

Розробка прийомів підвищення якості прищепної і підщепної лози винограду на основі препаратів з біологічною активністю

Назва:
Розробка прийомів підвищення якості прищепної і підщепної лози винограду на основі препаратів з біологічною активністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Українська академія аграрних наук
Національний науковий центр “ Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова “
Зеленянська Наталя Миколаївна
УДК.634.8:581.134.1/.2:581.134.4:581.844
Розробка прийомів підвищення якості прищепної і підщепної лози винограду на основі препаратів з біологічною активністю
06.01.08 – виноградарство
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Одеса – 2005
 


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в лабораторії розмноження винограду Національного наукового центру “ Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова” УААН (м. Одеса)
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник Кучер Галина Михайлівна, Національний науковий центр “ Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова”.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Дикань Олександр Павлович, Південний філіал “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України, завідувач кафедри виноградарства.
кандидат сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник Микитенко Сергій Васильович, Національний науковий центр ”Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова” УААН.
 
Провідна установа: Одеський державний аграрний університет Мінагрополітики
України.
Захист відбудеться “ 22 “ вересня 2005 р. о 10 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 41.374.01 в ННЦ “ Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова” за адресою 65496, м. Одеса, смт. Таїрове, вул. 40 – річчя Перемоги, 27, ННЦ “ Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова”.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “ Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова”.
Автореферат розісланий “ 16 ” серпня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор сільськогосподарських наук,
головний науковий співробітник Шерер В. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Збільшення обсягів виробництва винограду потребує закладання нових виноградників, реконструкції та заміни малопродуктивних насаджень. В сортимент вводять нові сорти, потенційно високопродуктивні клони з кращими товарними якостями. Все це вимагає інтенсивного збільшення виробництва саджанців вищих категорій якості. Вихід саджанців обумовлюється комплексами факторів, найбільш важливим з яких є комплекс внутрішніх факторів. Встановлено, що для калюсо- і коренеутворення щеп, високого виходу саджанців першочергове значення має висока якість вихідного матеріалу, забезпечення компонентів щепи метаболітами, а також інтенсивність і спрямованість фізіолого - біохімічних процесів на різних етапах виробництва щеп.
Фізіолого-біохімічні показники тканин чубуків, набуті під час вегетації, мають значення на всіх етапах виробництва щеп. Тому на маточних насадженнях в період вегетації необхідно забезпечити такий комплекс зовнішніх умов, який сприяв би формуванню оптимального фізіологічного стану лози для подальших регенераційних процесів.
В останні роки в виноградарстві і виноградному розсадництві широко застосовують різноманітні фізіологічно активні речовини (ФАР). На плодоносних виноградниках їх використовують для регуляції ростових процесів, підвищення продуктивності і стійкості до несприятливих умов середовища. В розсадництві ФАР застосовують для поліпшення коренеутворення і зрощення підщепи і прищепи. Однак, використанню ФАР для формування під час вегетації такого фізіологічного стану тканин лози, який був би потенційно оптимальним для подальших регенераційних процесів, зовсім не приділяли уваги. В останні роки з’являється велика кількість нових комплексних препаратів, створених на основі продуктів природного походження, екологічно чистих, з високою фізіологічною активністю. Тому питання випробування і виявлення більш ефективних ФАР для виноградарства і виноградного розсадництва та розробка прийомів використання їх залишаються актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розробка прийомів підвищення якості прищепної і підщепної лози винограду на основі препаратів з біологічною активністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок