Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАСНФОРМАЦІЯ ТОРГОВЕЛЬНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З КНР В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ТРАСНФОРМАЦІЯ ТОРГОВЕЛЬНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З КНР В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ТРАСНФОРМАЦІЯ ТОРГОВЕЛЬНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З КНР В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,62 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВАН ПЕН
УДК 339.5.012.23
ТРАСНФОРМАЦІЯ ТОРГОВЕЛЬНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З КНР
В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
08.00.02. – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Румянцев Анатолій Павлович,
професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пахомов Юрій Миколайович,
професор, академік НАН України,
директор Інституту світової економіки і
міжнародних відносин НАН України
кандидат економічних наук, доцент
Фомічова Наталя Вікторівна,
доцент кафедри міжнародної економіки
Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться "31" березня 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий "28" лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Л.С. Поліщук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні тенденції розвитку міжнародних відносин характеризуються динамічним розширенням економічних зв’язків, що проявляються перш за все у збільшенні зовнішньоторговельного обороту країн світу. Швидкі темпи розвитку виробничої спеціалізації держав як суб’єктів міжнародних економічних відносин, розвиток сфери послуг транспорту і зв’язку приводять до збільшення обсягу міжнародної торгівлі не тільки в абсолютних, а й у відносних розмірах. Спостерігається зростання частки національного продукту держав, призначеної для реалізації на зовнішніх ринках. Участь у міжнародному поділі праці стає однією із обов’язкових умов швидкого зростання кожної національної держави незалежно від ступеня її економічної зрілості.
Розвиток зовнішньої торгівлі неминуче супроводжується посиленням її впливу на всю економічну структуру національного господарства. Перетворюючись в одну із важливих функцій господарського організму країни, зовнішня торгівля все більшою мірою визначає характер і темпи господарського зростання, впливає на процес нагромадження капіталу, інвестиційну активність, визначає напрями розвитку валютно-фінансової системи, перетворюється на інструмент стимулювання соціального розвитку. Сфера зовнішньої торгівлі завжди перебувала у колі інтересів економістів різних країн світу, що пояснюється її особливим місцем у загальній системі світогосподарських зв’язків та ролі посередника, яку вона відіграє практично у всіх напрямах міжнародного співробітництва.
Питанням розвитку і функціонування системи зовнішньоторговельних зв’язків присвячені праці таких визнаних учених-економістів, як А.Сміт, Д.Рікардо, Ф. Еджуорт, В. Леонтьєв, Б. Олін, М. Портер, П. Самуельсон, Е. Хекшер, Д. Х’юм та ін. У сучасній економічній літературі проблеми зовнішньої торгівлі досліджуються в роботах українських економістів, зокрема, В.Г. Андрійчука, О. Білоруса, В. Будкіна, І. Бураковського, В. Вергуна, В. Геєця, О. Гребельника, М. Дудченка, Г. Климка, А. Кредісова, Д. Лук’яненка, З. Луцишин, Ю. Макогона, В. Новицького, Ю. Пахомова, А. Поручника, І. Пузанова, О. Рогача, А. Румянцева, В. Сіденка, В. Федосова, А. Філіпенка, Т. Циганкової, О. Шниркова та ін.
Кількісні і якісні показники, що відображають розвиток сучасних світогосподарських зв’язків, вказують на суттєве посилення взаємовідносин і взаємозалежності національних економік, підвищення їхньої ролі у розвитку національних господарств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТРАСНФОРМАЦІЯ ТОРГОВЕЛЬНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З КНР В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок