Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТАКТИКА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА АНГЛОМОВНИХ ПРИЄДНУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ І СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ З ПІДРЯДНИМ ЗВ’ЯЗКОМ

СИНТАКТИКА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА АНГЛОМОВНИХ ПРИЄДНУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ І СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ З ПІДРЯДНИМ ЗВ’ЯЗКОМ

Назва:
СИНТАКТИКА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА АНГЛОМОВНИХ ПРИЄДНУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ І СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ З ПІДРЯДНИМ ЗВ’ЯЗКОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,58 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
БОГДАН Валерій Володимирович
УДК (81'367.4+81'374.73):811.111-26
СИНТАКТИКА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА АНГЛОМОВНИХ ПРИЄДНУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ І СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ З ПІДРЯДНИМ ЗВ’ЯЗКОМ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Самохіна (Дмитренко) Вікторія Опанасівна,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
в.о. завідувача кафедри англійської філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Приходько Анатолій Миколайович,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри германської філології
кандидат філологічних наук, старший викладач
Павленко Лариса Іванівна,
Житомирський державний університет імені Івана Франка,
кафедра англійської філології
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
кафедра германського, порівняльного і загального мовознавства,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “_6 ” червня 2006 року о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_5_” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферовану роботу присвячено триаспектному аналізу приєднувальних конструкцій із приєднувальними сполучниковими засобами, омонімічними підрядним (далі – ПСЗ?) і складнопідрядних речень: у плані особливостей їхньої побудови, семантико-синтаксичних відношень між частинами й комунікативної організації у текстах сучасної англійської мови як діалогічного, так і монологічного характеру.
Уже з середини ХХ сторіччя лінгвісти відзначали активізацію синтаксичних процесів у мові, породжених проникненням розмовного мовлення в писемне (Н.Ю. Шведова) і часте використання авторами в своїх творах складних синтаксичних одиниць (І.К. Білодід), що й спричинило їхнє активне дослідження (А.М. Приходько). У процесі вивчення приєднувальних відношень учені висловлювали різні погляди на їх природу й функціонування, а з ряду питань дискусія триває й дотепер. Складні речення й приєднувальні конструкції мають схожість у плані форми, семантики й функціонування, внаслідок чого деякі вчені, не визнаючи приєднувальний зв’язок як окремий синтаксичний, ототожнюють його з сурядним і підрядним (Б.М. Кулик), розглядають його як різновид останніх (Н.Я. Дніпровська, М.У. Каранська, С.В. Катченкова, П.В. Кобзев, Е.В. Коток) або як їхню трансформацію (К.Л. Циганова), вважають його особливим смисловим відношенням (А.А. Виноградов) або відносять до внутрішніх засобів зв'язку (К. Габка). Проте переважна більшість лінгвістів розглядає приєднування як окремий вид синтаксичного зв'язку (Е.П. Васильева, В.П. Вомперський, Л.Г. Горбунова, В.О. Дмитренко, Г.А. Коцюбовська, А.Ф. Пріяткіна, Л.Г. Хатіашвілі). Однак, незважаючи на значну кількість робіт, присвячених приєднуванню, учені й дотепер не дійшли єдиної думки стосовно критеріїв виділення приєднувальних конструкцій як одного з його різновидів і продовжують відносити до приєднувальних конструкцій і інші одиниці текстового рівня. Недостатньо також висвітлені особливості функціонування приєднувальних частин в цілому і класифікація таких, які перевершують за обсягом складнопідрядне речення.
Актуальність дослідження визначається загальною спрямованістю сучасних синтаксичних студій на вивчення проблем функціонування різнорівневих одиниць тексту. Відсутність чітких критеріїв розрізнення складних синтаксичних одиниць зумовила необхідність уточнення ролі та функції приєднувального зв’язку, а також комплексного аналізу приєднувальних конструкцій із ПСЗ? і складнопідрядних речень у тексті, в якому найбільш повно реалізується комунікативна функція мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИНТАКТИКА, СЕМАНТИКА, ПРАГМАТИКА АНГЛОМОВНИХ ПРИЄДНУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ І СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ З ПІДРЯДНИМ ЗВ’ЯЗКОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок