Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Тематична модель сучасного регіонального видання (на матеріалі друкованої газетної періодики Кіровоградщини за 1991-2003 роки)

Тематична модель сучасного регіонального видання (на матеріалі друкованої газетної періодики Кіровоградщини за 1991-2003 роки)

Назва:
Тематична модель сучасного регіонального видання (на матеріалі друкованої газетної періодики Кіровоградщини за 1991-2003 роки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Бєлінська Інна Володимирівна
УДК 070. 449.7(477. 65)
Тематична модель
сучасного регіонального видання
(на матеріалі друкованої газетної періодики
Кіровоградщини за 1991-2003 роки)
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії масової комунікації Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Різун Володимир Володимирович,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
теорії масової комунікації,
директор Інституту журналістики.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Іванов Валерій Феліксович,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
організації масовоінформаційної діяльності;
кандидат філологічних наук, доцент
Слісаренко Ігор Юрійович,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
віце-президент із зв’язків із громадськістю.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “15” березня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
Із дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано 14 ” лютого 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук Сидоренко Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перші роки незалежності нашої держави внесли свої корективи у ситуацію на медіа-ринку України. Центральна преса перейшла під юрисдикцію Росії, у зв’язку з чим деякі газети та журнали стали претендувати на роль міжрегіональних, міждержавних. Відбулося чітке розмежування між партійними, радянськими, молодіжними, комерційними й іншими виданнями. З’явилися ЗМІ, засновниками яких стали самі редакційні колективи, виокремилися і підвищили свою соціальну роль часописи з орієнтацією на певну аудиторію.
Змінилися наклади, обсяги, періодичність, а подекуди – і назви видань, відбулося скорочення тиражів колишніх партійних видань, поряд із збільшенням тиражів видань тих органів, що належать новим партіям, громадським рухам. Перейшло на щотижневий випуск багато районних газет.
За 1991 – 1993 роки частка центральних видань зросла з 22,6 % до 28,8 %, а регіональних і місцевих – з 35,8 % до 69,2 %. Водночас кількість передплатників московських газет зменшилася з 41,6 % до 2 % у всеукраїнському пресовому загалі.
Досліджуючи ці тенденції з погляду розбудови української державності, слід констатувати, що процеси децентралізації влади й економіки (які розпочалися ще за існування Радянського Союзу) не обминули своїм впливом й інформаційну сферу суспільства. Коли у перший рік незалежності московські (колишні союзні) та київські (колишні республіканські) видання разом контролювали 64,2 % читацького загалу, то в 1994 р. ситуація змінилася діаметрально: контрольний пакет “четвертої влади” перейшов до регіональних засобів масової інформації. У подальшому ці тенденції закріпилися, встановивши новий статус-кво: перевагу місцевих мас-медіа над загальноукраїнськими (69,2 % проти 28,8 % відповідно).
Демократизація усіх сфер суспільства позначилася і на змісті та тематиці видань. У ЗМІ почали підніматися теми й проблеми, раніше замовчувані: голокост 1932 – 1933 років, репресії радянської влади. Незалежність України стала поштовхом до появи публікацій на тему національної свідомості та активізації політичної теми на шпальтах часописів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Тематична модель сучасного регіонального видання (на матеріалі друкованої газетної періодики Кіровоградщини за 1991-2003 роки)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок