Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ ЦІННОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ СТ.

ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ ЦІННОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ СТ.

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ ЦІННОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Ущаповський Юрій Володимирович
УДК 330.8 : 330.138
ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ ЦІННОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ
ХІХ – ПОЧ. ХХ СТ.
08. 01. 04 – економічна історія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки України Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник:ЗЛУПКО Степан Миколайович, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки України Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти:КРЕДІСОВ Анатолій Іванович, доктор економічних наук, професор, ректор Міжгалузевого інституту управління Міністерства освіти і науки України
МАСЛОВ Анатолій Олександрович, кандидат економічних наук, в. о. доцента кафедри економічної теорії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа:Київський національний економічний університет, кафедра історії економічних вчень і економічної історії
Захист відбудеться “__” ____________ 2004 року о  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ – 30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ–30, вул. Леонтовича, .
Автореферат розісланий “__” ______________ 2003 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У становленні теорії цінності, що є невід’ємною частиною сучасної економічної теорії, вагоме місце належить дослідженням українських економістів ХІХ – поч. ХХ ст., які брали активну участь у розробці і обґрунтуванні її категорійного апарату. Починаючи з 1990-х років простежується значна активізація досліджень у царині історії української економічної думки, яка є органічною складовою національної економічної культури. У працях Ю. Бажала, Л. Горкіної, А. Гриценка, С. Злупка, Л. Корнійчук, І. Коропецького, О. Кульбаки, Е. Лортикяна, Н. Петровської, В. Фещенко та інших економістів спостерігаються спроби критично переосмислити внесок українських вчених у розробку теорії цінності. У цьому світлі аналіз еволюції теорії цінності в українській економічній думці може розглядатися як вагомий крок у прагненні українських науковців створити власну концепцію еволюції економічної теорії.
Досліджуючи особливості та закономірності становлення і розвитку української економічної думки ХІХ – поч. ХХ ст., науковці не достатньою мірою з’ясували і розробили проблеми, що пов’язані із внеском українських вчених у розробку окремих економічних категорій і концепцій. Проведений економістами-істориками аналіз особливостей теорії цінності окремих українських економістів в контексті їх загальних поглядів або в контексті розвитку економічних шкіл не вирішує проблеми, оскільки не простежує загальної еволюції та перспективи теорії цінності в українській економічній думці. Нестача ґрунтовних досліджень у зазначеній галузі збіднює загальну картину розвитку економічної науки в Україні, перешкоджає відродженню української економічної культури. Отже, це свідчить про те, що обрана тема має науково-теоретичне та практичне значення, а дослідження досягнень українських вчених у розробці понятійно-категорійного апарату економічної науки і теорії цінності є актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є частиною планів науково-дослідної роботи кафедри економіки України Львівського національного університету ім. Івана Франка за напрямом “Національна та економічна культура – основа розбудови української економічної системи” (0103U005951).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ТЕОРІЇ ЦІННОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок