Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИЧНА ЦИТОКІНОТЕРАПІЯ В ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ПЕРВИННО-ЛОКАЛІЗОВАНУ МЕЛАНОМУ ШКІРИ

ПРОФІЛАКТИЧНА ЦИТОКІНОТЕРАПІЯ В ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ПЕРВИННО-ЛОКАЛІЗОВАНУ МЕЛАНОМУ ШКІРИ

Назва:
ПРОФІЛАКТИЧНА ЦИТОКІНОТЕРАПІЯ В ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ПЕРВИННО-ЛОКАЛІЗОВАНУ МЕЛАНОМУ ШКІРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,46 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
ДОВГОПОЛА ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616.5 — 006.81.04 — 08
ПРОФІЛАКТИЧНА ЦИТОКІНОТЕРАПІЯ В ЛІКУВАННІ ХВОРИХ
НА ПЕРВИННО-ЛОКАЛІЗОВАНУ МЕЛАНОМУ ШКІРИ
14.01.07 — онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ — 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті онкології АМН України
Науковий керівник:
доктор медичних наук
Коровін Сергій Ігорович,
Інститут онкології АМН України,
головний науковий співробітник
відділу пухлин опорно-рухового апарату
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Кіркілевський Станіслав Ігорович,
Інститут онкології АМН України,
головний науковий співробітник
відділу торакальної онкології
доктор медичних наук
Гловацький Олександр Яковлевич,
Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова
АМН України, провідний науковий співробітник
відділу внутрішньомозкових пухлин
Захист відбудеться 26.12. 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.560.01 в Інституті онкології АМН України (03022, Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту онкології
АМН України (03022, Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
Автореферат розісланий 25.11. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук |
С.О. Родзаєвський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пігментні новоутворення шкіри — масштабна проблема сучасної клінічної онкології як у світі, так і в нашій країні. В Австралії та США проблема меланоми шкіри набула пріоритетного значення в онкології.
У 1982 році в Україні було діагностовано 1115 випадків меланоми шкіри, а показник захворюваності становив 2,1 випадка на 100 000 населення. У 2006 році ці показники становили відповідно 2511 та 5,3, тобто за минулі 24 роки захворюваність на меланому шкіри зросла у 2,5 раза (С.О. Шалімов та співавт., 2007). Щорічний приріст захворюваності на меланому шкіри за період 1997—2006 рр. досяг 7%, і це найвищий рівень приросту захворюваності серед усіх злоякісних пухлин в Україні. За нашими прогнозними підрахунками кількість хворих на меланому шкіри до 2010 року зросте на 15—20%.
В останні десятиріччя ХХ ст. проблема злоякісних пухлин шкіри все частіше стає важливим об’єктом дослідження онкологів. Ініціюються міжнародні симпозіуми та конференції, присвячені винятково цій патології, з’являються фахові наукові видання. В економічно розвинутих країнах світу активно створюються профільні дерматоонкологічні заклади. Таким чином сформувалась ціла галузь клінічної онкології.
Меланома шкіри є онкологічним захворюванням з надзвичайно агресивним перебігом. Ця пухлина характеризується короткими термінами ремісії, здатністю метастазувати практично в усі органи і тканини. Природно, що при такому бурхливому розвитку хвороби віддалені результати лікування вкрай незадовільні (Акимов М.Л., Гершанович М.Л., 2001).
Єдиним радикальним і порівняно ефективним способом лікування меланоми шкіри на сьогодні залишається хірургічний (Демидов Л.В., Мартынова Е.В., 2002). Локальні рецидиви меланоми шкіри виникають у 1—4% випадків, а головною проблемою лікування меланобластоми є запобігання розвитку метастазів (Коровін С.І. та співавт., 2002). Висока резистентність клітин меланоми до всіх загальновідомих провідних протипухлинних засобів спонукає онкологів до пошуків нових схем і методів терапії, які б давали можливість досягти стійких і тривалих ремісій захворювання (Bafakoukos D. et al., 2002).
Актуальність питання профілактики прогресування меланобластоми безсумнівна, але остаточне вирішення проблеми все ще далеке від завершення.
Сподівання, що були пов’язані з ад’ювантною хіміотерапією, не виправдалися. Усі протоколи системного застосування цитостатиків після видалення первинної пухлини не поліпшили, а, за даними багатьох авторів, навіть погіршили віддалені результати. Нішею для застосування цитостатиків при меланомі шкіри залишається генералізована форма, де допоки не існує альтернативи цьому методу (Харкевич Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИЧНА ЦИТОКІНОТЕРАПІЯ В ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ПЕРВИННО-ЛОКАЛІЗОВАНУ МЕЛАНОМУ ШКІРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок