Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКА ОСВІТА В ПОЛІ КУЛЬТУРИ: ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ФІЛОСОФСЬКА ОСВІТА В ПОЛІ КУЛЬТУРИ: ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКА ОСВІТА В ПОЛІ КУЛЬТУРИ: ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
Романенко Олена Вікторівна
УДК 130.2:37.013.73
ФІЛОСОФСЬКА ОСВІТА В ПОЛІ КУЛЬТУРИ:
ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди (кафедра філософії)
Науковий керівник: – доктор філософських наук, професор
Култаєва Марія Дмитрівна, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди,
завідувачка кафедрою філософії.
Офіційні опоненти: - доктор філософських наук, доцент Білик Ярослав Михайлович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри теорії культури і філософії науки.
- кандидат філософських наук, доцент Чибісова Наталя Григорівна, Харківський гуманітарний інститут “Народна українська академія”, проректор з виховної роботи.
Провідна установа – Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, відділ філософської антропології, м. Київ.
Захист відбудеться “ 23 cічня 2002 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.0561.06 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 4-65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, пл. Свободи, 4
Автореферат розісланий 21 грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________ Кислюк К.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Після набуття Україною державної незалежності перед нею постає завдання достойного входження в європейський соціокультурний простір. У ньому склалися умови для формування нової культурної комунікації: іншого типу людської спільноти, нового бачення та розуміння проблем, що набули глобального характеру, інших відносин між людьми та соціальними інститутами. Ідеї управління, організації, культ спеціаліста поступово відходять на другий план, актуалізуються ідеї співіснування, культивування життя та природи, визнання і розуміння чужої точки зору, діалогу, співробітництва, толерантності, поваги особистості та її прав.
Це ставить нові вимоги до всіх сфер духовного життя духовного життя, і насамперед - до освіти. Намагання подолати в освіті професійну замкненість і культурну обмеженість, орієнтація на широкоосвічену і гармонійну особистість характерні для усього світового співтовариства. Сьогодні недостатньо просто транслювати інформацію, а потрібно творчо використовувати її евристичні можливості. Освіта передбачає роботу, направлену на самого себе, адже шлях у світ є водночас і шляхом до себе, відкриття себе, “вислуховування” своєї природи і духовності, відкриттям у собі нових сил, здібностей, відчуттів, переживань. Цей творчій акт завершується переструктуруванням наявного досвіду людини. Багато в чому він можливий завдяки культурі, носієм якої є людина. Особливе місце в цьому процесі займає філософія як форма самопізнання культури, її світоглядна основа. Що в свою чергу актуалізує проблему філософської освіти як найважливішої частини загальноосвітнього процесу.
Філософія як засіб формування цілісного світогляду людини та його ціннісно-смислового наповнення завжди посідала особливе місце в системі освіти. Так було і в недалекому минулому, за радянських часів. Але ні той образ ідеологізованої філософії, що був пануючим, ані ті завдання, що виконувала вона в системі освіти, не відповідають сьогодні вимогам часу. Тож надзвичайно актуальною проблемою є осмислення людинотворчого потенціалу філософської освіти.
Філософсько-антропологічний аналіз філософської освіти в широкому соціокультурному контексті дозволить розкрити її роль у процесах гуманізації освіти, довести необхідність формування критичного і відповідального мислення людини третього тисячоліття, що стає учасником полілогу культур.
Характеризуючи актуальність дослідження, особливо слід зупинитися на його значенні в контексті першочергових завдань філософської науки, зокрема філософської антропології та філософії культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКА ОСВІТА В ПОЛІ КУЛЬТУРИ: ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок