Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-політична та культурна адаптація третьої хвилі української еміграції у Сполучених Штатах Америки (40–70 роки ХХ століття).

Соціально-політична та культурна адаптація третьої хвилі української еміграції у Сполучених Штатах Америки (40–70 роки ХХ століття).

Назва:
Соціально-політична та культурна адаптація третьої хвилі української еміграції у Сполучених Штатах Америки (40–70 роки ХХ століття).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський славістичний університет
Саранча Галина Василівна
УДК (477):314.743
Соціально-політична та культурна адаптація третьої хвилі української еміграції у Сполучених Штатах Америки (40–70 роки ХХ століття).
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
На кафедрі стародавньої та середньовічної історії Тернопільського
національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Гонтар Тетяна Миколаївна
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
завідувач кафедри стародавньої та середньовічної історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Качараба Степан Петрович
Львівський національний університет
імені Івана Франка
завідувач кафедри історичного краєзнавства
кандидат історичних наук
Ковальчук О кандидат історичних наук
Ковальчук Олена Олександрівна
Інс4ний співробітник Інституту Історії НАН України
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства ім. Михайла Грушевського Національної Академії Наук України
 
Захист відбудеться “_23_” __06____ 2006 р. о __14_ годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.123.01 у Київському славістичному університеті
(01025, м. Київ, пров. Рильський, ).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці
Київського славістичного університету (03150, м. Київ, вул. А. Барбюса, 9).
Автореферат розісланий “_22_” __05_____ 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради проф. І. І. Ільюшин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія української еміграції – складова частина історії України та країн перебування українських емігрантів. Проблема еміграції тривалий час не досліджувалась в Україні. А між тим українці як західної, так і східної діаспори роблять вагомий внесок у розвиток культури, науки, мистецтва, літератури як українського народу, так і народів країн, в яких вони проживають.
За роки незалежності України, коли національна самосвідомість українського народу почала відроджуватись, а його історична пам’ять відновлюється, помітно зріс інтерес у громадян нашої держави до життя українців за кордоном, їх соціально-політичної діяльності, надбань у галузі економіки, науки, культури, мистецтва, літератури, освіти.
Водночас значно розширюються взаємні культурні, наукові, ділові, а також туристичні контакти громадян України із зарубіжними українцями. В Україні з’являється все більше публікацій про життя українських спільнот за кордоном, друкуються твори відомих науковців та літераторів українського походження, повертаються народові незаслужено забуті імена видатних українців.
Зараз з’явилася можливість більш ґрунтовно вивчати історію української еміграції, адже доступними стали архівні документи як у нашій державі, так і за кордоном. Видаються в Україні праці українських емігрантів, що досліджували проблеми української діаспори. Доступними стали праці зарубіжних авторів, в яких зібрано значний фактичний матеріал про українську діаспору, особливо західну, та висвітлено різноманітні сторони її життя.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що проблема третьої хвилі української еміграції досліджена через призму її адаптації до соціально-політичних та культурних умов США, виявлена роль самоорганізації українців в цій країні, як в самому процесі переселення, так і в налагодженні багатогранного матеріального та духовного життя. Вперше введено в науковий обіг чималу кількість документів і матеріалів, що зберігаються в Центрі Дослідження Історії Еміграції (Міннеаполіс, штат Міннесота, США), архіві при Українському Національному Музеї (Чикаго, штат Іллінойс, США), які стосуються переселення українських біженців та переміщених осіб, зокрема діяльність Злученого Українського Американського Допомогового Комітету; адаптації українців у Сполучених Штатах (як відомих діячів у різноманітних галузях життя в діаспорі, так і пересічних осіб, емігрантська доля яких може слугувати типовим зразком непростого життя українців за кордоном); діяльності українських громадсько-політичних організацій; творчості талановитих митців, про яких мало відомо в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Соціально-політична та культурна адаптація третьої хвилі української еміграції у Сполучених Штатах Америки (40–70 роки ХХ століття).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок