Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ В ЗОРЯНИХ СИСТЕМАХ

СТАТИСТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ В ЗОРЯНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
СТАТИСТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ В ЗОРЯНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,70 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. Каразіна
Захожай Володимир Анатолійович
УДК 524.6:519.22
СТАТИСТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ
В ЗОРЯНИХ СИСТЕМАХ
01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Андрієвський Сергій Михайлович,
Науково-дослідний інститут“
Астрономічна обсерваторія”
Одеського національного університету
імені І.І. Мечникова, директор;
доктор фізико-математичних наук, професор
Мінаков Анатолій Олексійович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
завідувач відділу космічної радіофізики;
доктор фізико-математичних наук
Орлов Віктор Володимирович,
Санкт-Петербурзький
державний університет,
професор кафедри небесної механіки.
Захист відбудеться “26” грудня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-9).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “22” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А. Ф. Ляховський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зоряні системи – це гравітаційно-зв’язані групи зірок, що мають спільне походження і розвиток. До них, в залежності від числа компонентів, відносять кратні зірки, зоряні скупчення і асоціації, галактики. Згідно з сучасною теорією зореутворення мінімальна маса зорі на порядок більше мінімальної маси космічних об’єктів, здатних утворюватися шляхом самогравітації. Останні вже стали доступними для спостережень, як поодинокі, члени кратних зірок і близьких молодих розсіяних зоряних скупчень. Враховуючи це, до компонентів зоряних систем слід відносити також і субзірки – космічні тіла, які утворюються, як і зорі, шляхом самогравітації і еволюціонують за рахунок запасів внутрішньої енергії.
У процесі розвитку зоряних систем змінюється їх структура, еволюціонують компоненти, змінюються статистичні характеристики. Суттєві труднощі виникають при опису складних зоряних агрегатів, які містять менш масивні структури і складаються з зірок і субзірок, що еволюціонують. У таких агрегатах можуть повторюватися зореутворення і виникати нові, не менш складніші за структурою, зоряні підсистеми. Опис таких структур методами, які застосовуються для дослідження динамічної і хімічної еволюції, історії зореутворення, еволюції зоряного складу, стикаються з великими труднощами. Це пов’язано з тим, що еволюція таких зоряних систем може бути не зовсім детермінована і “обтяжена” багатьма стохастичними процесами.
Для опису систем з великим числом компонентів, звичайно, в фізиці і астрономії залучають статистичні методи. Виникає питання: чи можна сформулювати задачу таким чином, щоб представити еволюцію зоряних систем, різної структурної складності, у вигляді статистичного процесу? Який набір статистичних даних треба мати, щоб відповідь на поставлене запитання була позитивною? Аналіз показав, що це можливо при виконанні трьох умов.
Перше – необхідно вибрати вихідну систему такою, щоб на початок еволюційного процесу вона була ізольованою. При статистичному опису еволюційного процесу це дозволить забезпечити нормування.
Друге – необхідно мати набір певних функцій розподілу, за допомогою яких можна було б обчислювати необхідні ймовірності настання таких подій, які відіграють першорядну, визначальну роль в еволюції зоряних систем. Назвемо настання таких подій – ключовими. У першу чергу, це функції розподілу мас зоряних систем і їх компонентів, що знаходяться на різних стадіях еволюційного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ В ЗОРЯНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок