Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області).

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області).

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
МАРТИНЮК Михайло Анатолійович
УДК 338.43:636.22/28(477.2)
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ
ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ
(на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони
Житомирської області).
Спеціальність 08.06.01 – Економіка підприємства
і організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі менеджменту організацій Державної агроекологічної академії України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Поліщук Микола Петрович
Державна агроекологічна академія України,
завідувач кафедри менеджменту організацій
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, Інститут тваринництва
степових районів ім. М.Ф. Іванова “Асканія-Нова”,
заступник директора з наукової роботи
Топіха Іван Наумович;
Кандидат економічних наук, доцент
Національний аграрний університет,
доцент кафедри економіки АПК
Рудий Михайло Михайлович
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства,
кафедра економіки, організації і планування АПК
Міносвіти, м. Тернопіль
Захист відбудеться “_26_” _січня_ 2000 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.350.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 252127, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-ій поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН.
Автореферат розісланий “_24__” _грудня_ 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат економічних
наук Пулім В.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. У соціально-економічному розвитку народного господарства України сільське господарство посідає особливе місце. Це одна з основних галузей, яка забезпечує виробництво продуктів харчування і є найпершою умовою розвитку суспільства та гарантом продовольчої безпеки.
Провідна роль у розвитку продуктивних сил країни належить галузі промисловості, однак, неодмінною умовою соціально-економічного прогресу є підвищення ефективності сільського господарства.
Середньорічне виробництво валової продукції сільського господарства в Україні в 1998 році склала лише 77,3 % рівня 1994 року, в тому числі обсяг продукції рослинництва скоротився на 17,8 %, тваринництва – на 28,3 %.
Поряд із зменшенням виробництва валової продукції значно знизились показники економічної ефективності. Так, якщо рівень збитковості виробництва сільськогосподарської продукції у 1998 році становить 23,0 %, то тваринницької продукції –49,8 %. З 12630 колективних, міжгосподарських сільськогосподарських підприємств та радгоспів у 1998 році лише 1473, або 11,7 % завершили рік з прибутком, а решта – 11157 підприємств, або 88,3 % є збитковими. Зменшення виробництва продукції сільського господарства призводить до зниження життєвого рівня населення та розвитку кризових явищ в економіці держави.
Особливо загострилась ситуація в АПК починаючи з 1992 року внаслідок лібералізації цін та неконтрольованого зростання їх на матеріально-технічні ресурси. Продовжує знижуватись виробництво м'яса, молока та інших видів сільськогосподарської продукції. Основними причинами цього є розбалансованість матеріально-технічного постачання та зниження ресурсного забезпечення, розлад кредитно-фінансової і грошової систем, посилення інфляційних процесів.
Тому головним завданням переходу до ринкових відносин на найближчий період є стабілізація розвитку аграрно-промислового комплексу, стримування негативних процесів, що охопили аграрний сектор економіки, та забезпечення нарощування виробництва продовольчих ресурсів.
Збільшення виробництва і поліпшення якості м'яса – одне з найвідповідальніших і найскладніших завдань, які стоять перед працівниками аграрно-промислового комплексу. В багатьох країнах світу його розв'язують за рахунок нарощування виробництва яловичини. В порівнянні з м'ясом інших видів тварин у ній більше, ніж у свинині білків (19-20 %) і менше жиру, що задовольняє вимоги більшості споживачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок