Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЇ ХРИСТИЯНСЬКОГО ГУМАНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

ІДЕЇ ХРИСТИЯНСЬКОГО ГУМАНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ІДЕЇ ХРИСТИЯНСЬКОГО ГУМАНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЛІЩИНСЬКА-МИЛЯН Ольга Ігорівна
УДК 1 : 27 (09) (477) “19”
ІДЕЇ ХРИСТИЯНСЬКОГО ГУМАНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ
РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент
Шендрик Станіслав Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри теорії та історії культури
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Братасюк Марія Григорівна,
Тернопільська академія народного господарства,
професор кафедри історії і теорії держави і права
кандидат філософських наук, доцент
Фартушний Анатолій Андрійович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри філософії
Провідна установа: Інститут філософії імені Григорія Сковороди Національної академії наук України, відділи історії філософії, релігієзнавства, м. Київ.
Захист відбудеться “23” лютого 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79002, м.Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул.М.Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 22 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Денисенко В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На межі тисячоліть стало очевидним, що вирішення проблем планетарного масштабу передбачає звернення до гуманістичних цінностей християнства. Ці питання охоплює концепція християнського гуманізму, яка теоретично обгрунтовує ідею людинолюбства, поєднану з теоцентризмом.
Загальнолюдські цінності християнського гуманізму, або іншими словами християнського людинолюбства, виявляються в національних культурах і тут набувають особливого характеру. Українська філософія ХХ ст. виступає носієм християнських вартостей і гуманістичної культури. Для нашої держави, яка переживає час свого становлення і формування, звернення до духовної спадщини українських мислителів XX ст. є дуже важливим і актуальним. Саме життя ставить у центр філософської рефлексії питання української духовності, пов’язані з віковічними християнськими засадами, які наголошують на цінності кожної людської особистості, вимагають шанувати права людини. В період національного та духовного відродження постійно зростає інтерес до гуманістичного потенціалу християнства, який забезпечує моральне оздоровлення та духовне оновлення суспільства, сприяє формуванню філософської культури та самобутнього світогляду українського народу.
У руслі вищепоставлених проблем, науковий аналіз ідей християнського гуманізму в українській релігійній філософії першої половини XX ст. є надзвичайно актуальний як у науково-теоретичному, так і в практично-прикладному відношенні. Наукова значимість дослідження зумовлена рядом обставин. Зростає роль морального чинника в подоланні економічної та духовної кризи України на сучасному етапі. Вагомим є ідеологічний чинник у процесі державотворення. У зв’язку з цим необхідно звернутися до розгляду гуманістичного потенціалу християнського вчення. Вирішення глобальних проблем сучасності теж пов’язане з переходом на позиції послідовного гуманізму. Це передбачає вивчення та дослідження гуманістичного доробку релігійної філософії XX ст.
Феномен християнського гуманізму доцільно розглянути з огляду на те, що сьогодні набуває великої ваги гуманістична тенденція у філософії. Розширення та уточнення понятійного апарату вітчизняної філософії, приведення його у відповідність як з духовним досвідом, релігійними та морально-етичними цінностями українського народу, так і з гуманістичним потенціалом усієї світової філософії є актуальною вимогою часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІДЕЇ ХРИСТИЯНСЬКОГО ГУМАНІЗМУ В УКРАЇНСЬКІЙ РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок