Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЛОВЕСНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ У ДІЯЛЬНОСТІ ПОЧАТКОВИХ ШКІЛ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

СЛОВЕСНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ У ДІЯЛЬНОСТІ ПОЧАТКОВИХ ШКІЛ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
СЛОВЕСНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ У ДІЯЛЬНОСТІ ПОЧАТКОВИХ ШКІЛ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,30 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди
Довженко Тетяна Олексіївна
УДК 372.31(09)(477)
СЛОВЕСНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ У ДІЯЛЬНОСТІ
ПОЧАТКОВИХ ШКІЛ УКРАЇНИ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Троцко Ганна Володимирівна,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, проректор, завідувач кафедри історії педагогіки та порівняльної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Хомич Лідія Олексіївна,
Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г. Короленка, завідувач кафедри соціальної
педагогіки та педагогіки початкового навчання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Щокіна Наталія Борисівна,
Харківська державна академія фізичної культури,
завідувач кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа: Луганський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “25” вересня 2002 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61078, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 5-В).
Автореферат розісланий “23” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Державна комплексна програма “Вчитель” та Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті (2002) наголошують на необхідності побудови особистісно-зорієнтованого навчального процесу, створення умов для розвитку творчого мислення учнів, формування внутрішніх стимулів до навчання. Здійснення вказаних завдань певною мірою залежить від дидактичного інструментарію, зокрема підбору й технологій застосування різних груп методів навчання.
Гуманістичний підхід до вирішення освітніх завдань передбачає використання навчальних технологій, які створюють атмосферу для демократичного спілкування: взаєморозуміння, стосунків конструктивізму та співпраці, розумного консенсусу. У цьому плані особливої значущості набувають словесні методи навчання як група дидактичних методів, що сприяють активізації діалогічної взаємодії вчителів та учнів, спрямованої на всебічний розвиток особистості дитини. Тому в сучасний період розвитку педагогічної думки в Україні значну наукову цінність має звернення вчених, практиків до генези словесних методів навчання й виявлення набутого освітньо-виховного досвіду їх використання в зарубіжній і вітчизняній педагогічній думці.
Аналіз широкого кола наукових монографій із вказаної проблеми засвідчує, що в другій половині ХІХ ст. у вітчизняній педагогіці було здійснено спроби теоретично обґрунтувати та узагальнити практико-методичний досвід застосування словесних методів у навчанні дітей молодшого шкільного віку. Так, відомі представники прогресивної вітчизняної педагогіки Х. Алчевська, Б. Грінченко, М. Корф, Т. Лубенець, С. Миропольський, С. Русова, К. Ушинський та інші у визначенні освітньо-виховних можливостей словесних методів наголошували, що проблемний, дослідницький характер викладу, образність мовлення дозволяють найбільш економним способом довести до свідомості учнів інформаційний матеріал, забезпечити зв’язок з наочними і практичними методами, викласти знання в чіткій системі й послідовності, здійснити емоційний вплив на учнів, посилити виховне значення матеріалу, отримати зворотний зв’язок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СЛОВЕСНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ У ДІЯЛЬНОСТІ ПОЧАТКОВИХ ШКІЛ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок