Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДИНИ TAXODIACEAE F.W. NEGER У ЗВ’ЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДИНИ TAXODIACEAE F.W. NEGER У ЗВ’ЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДИНИ TAXODIACEAE F.W. NEGER У ЗВ’ЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М.М. ГРИШКА
СЛЮСАР СТАНІСЛАВ ІГОРОВИЧ
УДК 582.476:292.485 [477]
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДИНИ
TAXODIACEAE F.W. NEGER У ЗВ’ЯЗКУ
З ІНТРОДУКЦІЄЮ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.05 – ботаніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
в Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України
Науковий керівник
доктор біологічних наук, професор
Кузнецов Сергій Іванович,
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, завідувач відділу дендрології та паркознавства
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук
Собко Володимир Гаврилович,
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, головний науковий співробітник відділу природної флори
кандидат біологічних наук
Івченко Ігор Сергійович,
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, доцент кафедри ботаніки
Провідна установа
Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр, м. Ялта
Захист відбудеться 27.05. 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 в Національному ботанічному саду
ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України (01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1)
Автореферат розісланий 26 квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Н.І. ДЖУРЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивна інтродукція багатьох цінних в декоративному відношенні видів та їхніх культиварів обумовлена необхідністю покращення асортименту деревних рослин, рекомендованих для озеленення населених місць. Однак, деякі попередньо випробувані у Лісостепу України високодекоративні види не знаходять широкого застосування в зелених насадженнях через недостатню вивченість їх біологічних властивостей в умовах інтродукції. Впровадженню таких видів перешкоджає відсутність науково обґрунтованих технологій розмноження та рекомендацій щодо композиційного застосування у зелених насадженнях різних типів. До таких перспективних, але малопоширених інтродуцентів відносяться види родини Taxodiaceae F.W. Neger, які успішно застосовуються в зеленому будівництві у багатьох країнах Європи. В Лісостепу Україні означені види попередньо випробувані в колекціях ботанічних садів, де виявились стійкими до несприятливих факторів навколишнього середовища, а також цінними високодекоративними рослинами. В Україні деякі види родини досліджувались тільки в умовах Південного берегу Криму (Захаренко, 1974; Ярославцев, 1983). Отже, всебічне вивчення біології, декоративних властивостей, розширення культури видів родини таксодієві має велике практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі дендрології та паркознавства Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України у 1998 – 2003 рр. та пов’язана з планом науково-дослідної роботи відділу за темою ”Біоекологічні основи формування декоративного потенціалу дендрофлори Полісся та Лісостепу України” (номер держреєстрації 0100U000417), а також з планом науково-дослідної роботи Ботанічного саду Національного аграрного університету, м. Київ за темою ”Дослідити біоекологічні особливості господарсько-цінних інтродуцентів Ботанічного саду НАУ та розробити шляхи їх раціонального використання” (номер держреєстрації 01010003267).
Мета і завдання досліджень. Основною метою досліджень було вивчення біологічних особливостей видів родини Taxodiaceae в умовах Лісостепу України, розробка методів їх розмноження, вирощування та впровадження до декоративних зелених насаджень.
Для досягнення цієї мети були поставлені такі завдання:
1. Провести ботаніко-географічний аналіз видів родини таксодієві.
2. Проаналізувати досвід їх інтродукції в районі досліджень, визначити видовий склад, вивчити загальний стан рослин в місцях зростання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДИНИ TAXODIACEAE F.W. NEGER У ЗВ’ЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок