Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСТВА В УМОВАХ ОНОВЛЕННЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ

РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСТВА В УМОВАХ ОНОВЛЕННЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ

Назва:
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСТВА В УМОВАХ ОНОВЛЕННЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,87 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Яковенко Марина Леонідівна
УДК 316.74:37-057.87+316.422(477)
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСТВА
В УМОВАХ ОНОВЛЕННЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ
Спеціальність 22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Нагорний Борис Григорович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
декан факультету мовознавства, журналістики та соціології,
завідувач кафедри соціології.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, доцент
Скідін Олег Леонідович,
Запорізький державний університет,
професор кафедри соціології;
кандидат філософських наук, доцент
Сокурянська Людмила Георгіївна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри – професор соціології.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра соціології, Міністерство освіти і науки України, м.Львів.
Захист відбудеться “ 25 ” лютого 2003 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4, ауд.2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 24 ” січня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Шеремет І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З актуалізацією потреби в оновленні всіх сторін життєдіяльності українського соціуму на етапі трансформації його соціально-економічної системи особливу значущість набуває вивчення інновацій, їх місця і ролі в життєдіяльності суспільства. Значний вплив на характер і динаміку інноваційних процесів здійснює система освіти.
Соціальні інститути суспільства взагалі і інститут освіти, зокрема, знаходяться на етапі значних перетворень. Соціальну значущість мають перетворення, що відбуваються в системі вищої освіти. Необхідність оновлення вищої школи України, його напрямки і характер зазначені в Національній доктрині розвитку освіти в XXI столітті. Оновлюючі процеси в системі вищої освіти набувають особливого значення для суб'єкта соціального процесу – студентства, здійснючи значний вплив на його світосприйняття, ментальність, визначають спектр його інноваційної діяльності, розвиток інноваційної активності.
Студентська молодь завжди привертала особливу увагу дослідників внаслідок безпосередньої залежності розвитку суспільства від її інтелектуальних і моральних якостей. Дослідження інноваційної активності студентства в умовах суспільних трансформацій є актуальним за цілою низкою чинників. Розвиток інноваційної активності виступає гарантом здійснення стратегій становлення і розвитку українського суспільства. Інноваційний потенціал молоді має бути підґрунтям для гармонійного входження українського соціуму до світового простору. При цьому студентство як специфічна соціально-демографічна група, що володіє великим інтелектуальним потенціалом, який уможливлює сприйняття, продукування і впровадження нового в життєдіяльність суспільства, традиційно розглядається як найбільш інноваційно здатна соціальна група молодіжної когорти. Таким чином, освітня сфера і, насамперед, вища школа стають базою розвитку інноваційної активності студентської молоді, концентрації та прояву її інноваційного ресурсу.
У даному дослідженні ми вважаємо за доцільне звернення до інноваційно-утворюючого середовища системи вищої освіти, що значно впливає на розвиток інноваційного потенціалу студентства і нарощування інноваційної активності особистості.
Дослідницьку проблему ми вбачаємо в протиріччі між потребою суспільства у високому рівні інноваційної активності студентської молоді як найбільш мобільного, сприйнятливого до інновацій соціального суб'єкта та реальним рівнем її прояву (предметна сторона проблемної ситуації).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСТВА В УМОВАХ ОНОВЛЕННЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок