Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОЛАНДШАФТНІ СИСТЕМИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ, ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ І ОПТИМІЗАЦІЇ

АГРОЛАНДШАФТНІ СИСТЕМИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ, ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ І ОПТИМІЗАЦІЇ

Назва:
АГРОЛАНДШАФТНІ СИСТЕМИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ, ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ І ОПТИМІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Скрипник Ярослав Петрович
УДК 911.2:551.4:63(477)
АГРОЛАНДШАФТНІ СИСТЕМИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ,
ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ І ОПТИМІЗАЦІЇ
11.00.01 – фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної географії і раціонального природокористування Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор географічних наук, професор
Куниця Микола Олександрович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри фізичної географії і
раціонального природокористування
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Будз Маркіян Дмитрович,
Український університет водного
господарства і природокористування,

кандидат географічних наук, доцент
Потапенко В'ячеслав Георгійович
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка
 
Провідна установа: Львівський національний університет
ім. Івана Франка МОН України
Захист відбудеться 9 жовтня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, к, IV, ауд. 24).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 5 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рибак І.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається необхідністю проведення комплексних наукових досліджень проблем взаємодії і поглиблення протиріч в системі “суспільство-природа”. В цьому аспекті інтегрування наукового знання, розробка й застосування нових методів дослідження є необхідними умовами оптимізації природокористування, в т.ч. сільськогосподарського.
Інтегративна роль у дослідженні процесів оптимізації сільськогосподарського природокористування (СП) з позицій комплексності, системності та історизму, в їх просторово-часовому виразі, належить географічним наукам, зокрема ландшафтознавству. В сучасних ландшафтознавчих вишукуваннях особливе місце займають дослідження агроландшафтних систем (АЛС). Це пов'язано зі значною трансформацією природного середовища під сільськогосподарським впливом людини, що в ряді географічних регіонів, в т.ч. і в Чернівецькій області, призвело до погіршення якості довкілля. Дослідження АЛС набувають особливої ваги ще й у зв'язку із сучасними соціально-економічними процесами в Україні. З одного боку, до цього призводить загострення екологічних умов при значній нестабільності соціально-економічної ситуації в державі, а з іншого – реальність втілення в практику господарювання результатів агроландшафтних досліджень на сучасному етапі трансформації структурно-функціональних взаємозв'язків в АЛС.
Отже, актуальність теми даного дослідження визначається, як науковою важливістю розробки теоретико-методичних аспектів вивчення АЛС, так і прикладною господарською значимістю отриманих при цьому результатів.
До певної міри зазначене вплинуло на вибір регіону дослідження, хоча пріоритетними в цьому випадку постали: специфіка його просторового положення – контактне розміщення регіону в зоні інтегративної взаємодії гірських, передгірних і рівнинних ландшафтних комплексів (ЛК), що в основному визначає значну диференційованість і складність АЛС; розташування регіону в зоні давньої і тривалої за часом та інтенсивної за ступенем антропогенної трансформованості ЛК при їх сільськогосподарському використанні; потенційна географічна еталонність території; ситуація в дослідженні АЛС не відповідає рівню сільськогосподарського освоєння регіону.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконувалась згідно наукової теми кафедри географії і картографії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича "Географо-краєзнавчі дослідження Карпато-Подільського регіону".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АГРОЛАНДШАФТНІ СИСТЕМИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ, ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ І ОПТИМІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок