Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ М’ЯСНИХ ВИРОБІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ М’ЯСНИХ ВИРОБІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ М’ЯСНИХ ВИРОБІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,17 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Гарбуз Віктор Григорович
УДК 637.5:635.21/.24
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ М’ЯСНИХ ВИРОБІВ
З ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР
Спеціальність 05.18.04 – технологія м’ясних, молочних
та рибних продуктів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України,
заслужений діяч науки і техніки
Віннікова Людмила Григорівна,
Одеська національна академія харчових
технологій, кафедра технології м’яса та
м’ясних продуктів, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: | доктор ветеринарних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки
Ковбасенко Володимир Мусійович
Одеський державний аграрний університет, кафедра ветеринарно-санітарної експертизи продуктів та фармакології, професор кафедри
кандидат технічних наук, доцент
Євлаш Вікторія Владленівна
Харківський державний університет харчування та торгівлі, кафедра гігієни харчування та
мікробіології, доцент кафедри
Провідна установа: | Технологічний інститут молока та м’яса
Української аграрної академії наук,
відділ біотехнології, м. Київ
Захист відбудеться 21 червня 2007 року о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.02 Одеської національної академії харчових технологій (65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
Автореферат розісланий “ 21 ” травня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 41.088.02, д.т.н., професор Станкевич Г.М


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність забезпечити ринок натуральними продуктами харчування без хімічних добавок зумовлена тим, що більша кількість споживачів віддають перевагу продуктам, які позитивно впливають на здоров’я. Цю тенденцію необхідно враховувати при виробництві м’ясних виробів, які мають в рецептурі різноманітні структуроутворюючі добавки. Відмінною особливістю добавок нового покоління є те, що вони повинні не тільки поліпшувати структуру м’ясних виробів, але й збагачувати їх біологічно активними речовинами.
Особливої актуальності набуває можливість використання у складі м’ясних продуктів зернових культур завдяки їх високій харчовій цінності та функціональним властивостям. Зерно містить найбільш цінні природні компоненти, такі, як амінокислоти, окремі вітаміни, кальцій, фосфор, залізо, йод та інші. Зернові культури за обсягом виробництва займають пріоритетне положення в Україні, у зв’язку з чим інтерес до розширення сфери технологічного використання цього виду сировини постійно зростає. Хоча деякі види борошна зернових культур, як наприклад, пшеничного, традиційно використовують у ковбасних виробах, реалізація вказаних задач здебільшого затрудняється через обмеженість відомостей про основні функціонально-технологічні властивості зернових культур, про характер їх змінень у специфічних умовах м’ясних систем, відсутності науково обумовленого комплексного підходу при їх широкому впровадженні.
Технологія м’ясних продуктів з зерновими добавками відповідає концепції здорового харчування, має технологічні та економічні передумови для виробничої реалізації, що свідчить про актуальність роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота відповідає тематиці міжвузівської програми науково-дослідної роботи № 31 "Будова, склад, властивості і перетворення компонентів рослинної сировини як основа створення поліфункціональних добавок збагачувачів та модулів для одержання продуктів з новими властивостями, які забезпечують продовольчу безпеку населення України", затверджену наказом Міністерства освіти та науки України № 27 від 15.08.96 р., зокрема, теми досліджень проблемної лабораторії Одеської національної академії харчових технологій 2/97–П "Розробка наукових основ і технології виробництва харчових речовин та функціональних продуктів харчування на базі біотехнологічних методів переробки рослинної сировини, біомаси мікроорганізмів і екзометаболітів"
(№ держреєстрації 0197U016054).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ М’ЯСНИХ ВИРОБІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок