Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Назва:
РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПУЧКОВА СВІТЛАНА ІГОРІВНА
УДК 331. 522. 4
РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ
РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Спеціальність 08. 06. 01 – економіка, організація і управління підприємствами
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук
Кравченко Віра Олексіївна,
Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Миколайчук Наталія Сергіївна,
Херсонський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту та маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Богатирьов Анатолій Михайлович,
Одеська національна академія харчових технологій Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри організації підприємств
Провідна установа: Рада з вивчення продуктивних сил України
НАН України,
відділ проблем комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил України, м. Київ
Захист відбудеться “11” квітня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.055.01 в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
65026, м. Одеса, вул.. Преображенська,8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
65026, м. Одеса, вул.. Преображенська,8.
Автореферат розісланий “ 7 ” березня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент __________________ Ковальов А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Демографічні, соціально-економічні та технологічні зрушення в Україні суттєво впливають на діяльність підприємств. Взаємозв’язок зазначених процесів потребує відповідних змін управлінських систем і, зокрема, системи управління персоналом.
Необхідність підвищення конкурентоспроможності й постійного розвитку підприємств передбачає наявність висококваліфікованого, творчо мислячого і діючого персоналу. Динамічність і в той же час невизначеність багатьох соціально-економічних процесів ставить перед підприємствами надто складну задачу - постійно збільшувати творчий потенціал своїх працівників, щоб не тільки гнучко реагувати на зміни у зовнішньому середовищі, але й, передбачаючи їх, діяти на випередження. Тобто управління персоналом має функціонувати як система, що забезпечує стратегічний підхід до розвитку трудового потенціалу робітників у відповідності з перспективними цілями підприємств.
Вивчення перекладної та вітчизняної спеціальної літератури, яка присвячена сучасним технологіям управління персоналом на основі стратегії розвитку підприємств, свідчить про безсумнівний інтерес вчених до даної проблеми. Дуже багатогранно і ґрунтовно питання стратегічного управління персоналом викладені в працях Р.Акофа, І.Ансофа, Г.Деслєра, М.Мескона, І.Мешолама і Л.Бейрда, Т.Санталайнена зі співавторами, І.Прокопенко, Д.П.Богині, П.Г.Буніча, а також А.Я.Кібанова, І.В.Сороки, В.В.Травіна і В.А.Дятлова, В.П.Пугачова, А.А.Чухно, Г.В.Щокіна, І.І.Єгоршина та інших авторів. Окремі теоретичні аспекти та практичні проблеми розвитку персоналу достатньо ґрунтовно розглянуті авторським колективом під керівництвом В.В.Адамчука, Б.М.Генкіним та іншими.
Виникла ситуація, коли, з одного боку, має місце багатий теоретичний матеріал щодо створення сучасних технологій управління персоналом, а з іншого - майже їх повне неприймання або невдале застосування. По-перше, існує достатньо точок зору на підходи до управління персоналом в сучасних умовах (японський, американський, європейський). По-друге, і це, на думку автора, є головним у ситуації, що склалася, - відсутність або недостатньо чітке пророблення механізму трансформації вітчизняного досвіду управління персоналом, який не тільки став би адекватним до теперішніх умов, але й зміг згодом перерости у систему управління людськими ресурсами на засадах розвитку трудового потенціалу робітників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок