Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦЬ РІШЕНЬ У СИСТЕМАХ ФОРМАЛЬНОГО ВИВОДУ І ПРОГРАМНИХ КОМПЛЕКСАХ

МЕТОДИ ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦЬ РІШЕНЬ У СИСТЕМАХ ФОРМАЛЬНОГО ВИВОДУ І ПРОГРАМНИХ КОМПЛЕКСАХ

Назва:
МЕТОДИ ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦЬ РІШЕНЬ У СИСТЕМАХ ФОРМАЛЬНОГО ВИВОДУ І ПРОГРАМНИХ КОМПЛЕКСАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки
Самофалов Павло Леонідович
УДК 519.712
МЕТОДИ ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦЬ РІШЕНЬ У СИСТЕМАХ ФОРМАЛЬНОГО ВИВОДУ І ПРОГРАМНИХ КОМПЛЕКСАХ
01.05.03 – математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, професор
Дюбко Геннадій Федорович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, професор кафедри програмного забезпечення ЕОМ
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Горбенко Іван Дмитрович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри безпеки інформаційних технологій;
- кандидат технічних наук, доцент Ситнікова Поліна Едуардівна
Харківський гуманітарний інститут “Народна українська академія”, доцент кафедри інформаційних технологій та документознавства
Провідна установа:
- Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра обчислювальної техніки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 30.05.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 при Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна 14, тел. (0572) 40-94-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна 14.
Автореферат розісланий 27.04.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Саєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне суспільство ставить перед розроблювачами програмного забезпечення такі завдання: мінімізувати працезатрати та вартість розробки програмного забезпечення; забезпечити високу продуктивність системи; забезпечити простоту і наочність налагодження системи. Тільки при виконанні цих завдань програмні системи дійсно сприятимуть підвищенню ефективності виробництва і поліпшенню економічної та соціальної ситуації в країні та у світі. Особливо ці завдання актуальні для експертних систем та інших систем зі штучним інтелектом.
Значну роль у проектуванні та функціонуванні програмно реалізованих інтелектуальних систем відіграють формальні системи. Питанням використання формальних систем для розробки інтелектуальних систем та програмних комплексів приділяється увага у роботах таких відомих вчених, як В. М. Глушков, М. Мінський, Х. Уено, М.Ф. Бондаренко, Ю.П. Шабанов-Кушнаренко, Н. Чомські. Однак побудова та керування функціонуванням формальних систем все ще потребують великих працезатрат і не є в своїй більшості ефективними, зокрема, у працях Х. Уено та П. Грибомона вказано на складність представлення знань існуючими моделями.
У даній роботі розроблено методи застосування таблиць рішень до проектування та реалізації баз знань, експертних систем, програмних систем з єдиною технологією використання.
Таблиці рішень вже давно застосовуються для проектування та реалізації обчислювальних процесів із складною логікою. В останній час з'явилося багато публікацій по застосуванню таблиць рішень для проектування інтелектуальних систем, де таблиці рішень використовуються як бази знань, як критерії прийняття рішень, як програмний засіб, що дозволяє автоматичну реалізацію на ЕОМ. Взагалі сучасний підхід у проектуванні програмних продуктів націлений на використання таких мовних засобів проектування, що дозволяють у подальшому автоматичне перетворення проекту у коді ЕОМ.
Технологія побудови інтелектуальних систем та їх реалізації у програмних комплексах, що досліджується у дисертаційній роботі, базується на математичних моделях у вигляді формальних систем з програмно керованим виводом. Розробка мовних засобів подання інформації у таблицях рішень дозволяє реалізувати сучасні підходи у проектуванні та реалізації баз знань, експертних систем, обчислювальних процесів з точки зору єдиної технології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦЬ РІШЕНЬ У СИСТЕМАХ ФОРМАЛЬНОГО ВИВОДУ І ПРОГРАМНИХ КОМПЛЕКСАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок