Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНИЙ, СЕМАНТИЧНИЙ І ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ АНГЛОМОВНИХ ТОРГОВИХ НАЗВ (на матеріалі веб-сайтів мережі Інтернет)

СТРУКТУРНИЙ, СЕМАНТИЧНИЙ І ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ АНГЛОМОВНИХ ТОРГОВИХ НАЗВ (на матеріалі веб-сайтів мережі Інтернет)

Назва:
СТРУКТУРНИЙ, СЕМАНТИЧНИЙ І ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ АНГЛОМОВНИХ ТОРГОВИХ НАЗВ (на матеріалі веб-сайтів мережі Інтернет)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,87 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВІНАРЄВА Олена В’ячеславівна
УДК 811.111’373.2
СТРУКТУРНИЙ, СЕМАНТИЧНИЙ І ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ
АНГЛОМОВНИХ ТОРГОВИХ НАЗВ
(на матеріалі веб-сайтів мережі Інтернет)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Гладуш Надія Федорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра англійської мови і перекладу, доцент,
декан факультету перекладачів
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна,
Сумський державний університет,
кафедра перекладу, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Бялик Василь Дмитрович,
Чернівецький національний університет імені
Юрія Федьковича, кафедра англійської мови,
докторант кафедри
Провідна установа Донецький національний університет,
кафедра англійської філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “10” березня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий “7” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена аналізу структурних, семантичних і прагматичних особливостей англомовних торгових назв у мережі Інтернет. Вибір теми дисертаційного дослідження пояснюється помітним зростанням інтересу до вивчення торгової назви як суспільного явища (Д.А.Аакер, С.М.Девіс, М.Левін, Т.Нільсон, П.Ундерхілл, О.А.Феофанов), а також зростанням популярності Інтернету як засобу масової інформації та його ролі в поширенні торгових назв.
Оформлення торгових назв у досить велику групу ономастичних одиниць англійської мови зумовлене створенням та швидким зростанням кількості торгових назв на сучасному споживчому ринку, сутнісною ознакою функціонування якого є війна компаній, товарів, торгових назв та рекламних образів за їх місце в свідомості споживачів. Кожного дня люди отримують великий потік інформації стосовно численних нових компаній, товарів і послуг, їм необхідно не тільки вміти їх розрізняти залежно від виробника, а й свідомо обирати ті, які найбільше задовольняють їх потреби в їжі, одязі, парфумерії, побутовій техніці тощо.
Ономастичні одиниці неодноразово виступали об’єктом вивчення вітчизняних і зарубіжних лінгвістів: досліджувалися як власні назви в цілому (Т.Бреннен, К.Віллемс, В.І.Ільченко, О.В.Суперанська), так і певні їх підкласи – антропоніми, топоніми тощо (Ш.Байлон, Л.В.Гнаповська, Г.Косс, В.А.Никонов, Г.Г.Стратанович, П.Фабре, В.Флейшер).
Торгові назви привернули увагу лінгвістів відносно недавно, й інтерес до їх вивчення постійно зростає. Досліджувались окремі словотворчі елементи американських торгових назв (З.П.Комолова), морфологічні (Н.А.Гурська) та лінгвопрагматичні (Н.С.Лиса) особливості торгових назв на матеріалі різних мов. Значна увага приділялася проблемі творення та функціонування українських (О.О.Белей, С.О.Шестакова), російських (Д.А.Яловець-Коновалова) та французьких торгових назв (Т.О.Соболєва); аналізувались особливості торгових назв окремих сфер виробництва (Т.В.Євсюкова). Торгова назва розглядалась як частина рекламних повідомлень (Н.Нуессел, М.Соломон), висвітлювались також загальні проблеми створення та психологічного сприйняття споживачами торгових назв у сучасному суспільстві (У.Аренс, А.Бове, Н.Клайн, Ф.Котлер, А.Франкель).
Незважаючи на те, що окремі проблеми вивчення торгових назв уже висвітлювались у лінгвістичній літературі, англомовні торгові назви не знайшли системного опису в сучасній лінгвістиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРНИЙ, СЕМАНТИЧНИЙ І ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ АНГЛОМОВНИХ ТОРГОВИХ НАЗВ (на матеріалі веб-сайтів мережі Інтернет)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок