Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯРНІ ТА ІРРЕГУЛЯРНІ ГЕОМАГНІТНІ ВАРІАЦІЇ В СЕРЕДНІХ ШИРОТАХ

РЕГУЛЯРНІ ТА ІРРЕГУЛЯРНІ ГЕОМАГНІТНІ ВАРІАЦІЇ В СЕРЕДНІХ ШИРОТАХ

Назва:
РЕГУЛЯРНІ ТА ІРРЕГУЛЯРНІ ГЕОМАГНІТНІ ВАРІАЦІЇ В СЕРЕДНІХ ШИРОТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОФІЗИКИ ІМ. С.І. СУББОТІНА
Сумарук Тарас Петрович
УДК 523.72.715:550.380:550.385.26
РЕГУЛЯРНІ ТА ІРРЕГУЛЯРНІ ГЕОМАГНІТНІ
ВАРІАЦІЇ В СЕРЕДНІХ ШИРОТАХ
Спеціальність: 04.00.22 – геофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України
Науковий керівник: доктор геологічних наук,
Орлюк Михайло Іванович
Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
Шуман Володимир Миколайович
Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, завідувач відділу.
доктор фізико-математичних наук,
Міліневський Геннадій Петрович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач відділу.
Захист відбудеться 6 лютого 2008 р. о 13 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.200.01 в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України: 03680, м. Київ – 142, пр. Палладіна, 32.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геофізики
ім. С.І. Субботіна НАН України
Автореферат розісланий „3” січня 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Я.М. Хазан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Проблема розвитку нових оптимальних підходів до розв’язання геофізичних завдань постає дедалі більш гостро.
Згідно уявлень, які складалися віками, Земля і космічний простір здавалися двома граничними і протилежними формами існування фізичних середовищ. Земля уявлялася, як згусток матерії із всім комплексом фізичних, біологічниих і інших явищ, а космос – це простір заповнений електромагнітними і гравітаційними полями. При цьому вважалося, що тільки тонкий шар атмосфери відділяє нас від космосу. Проте перші ж спостереження, виконані в космосі за допомогою штучних супутників Землі, показали явну помилковість цих уявлень. Виявилось, що міжпланетний простір заповнений надзвичайно активним середовищем – замагніченою плазмою сонячного вітру. Стало ясно, що крім атмосфери Земля має ще одну значно більшу оболонку – магнітосферу, природа якої зумовлена складною взаємодією внутрішнього магнітного поля Землі, яке в першому наближенні близьке до поля диполя, та сонячного вітру і міжпланетного магнітного поля (об’ємом ~6*1025м3). Вона перешкоджає сонячному вітрові прямо проникати в верхні шари атмосфери. При цьому, не дивлячись на надзвичайну розрідженість середовища в магнітосфері, саме магнітосфера і процеси, які в ній проходять, визначають розвиток таких потужних явищ як магнітні бурі. Магнітні бурі впливають на метеорологічні та біологічні процеси на Землі, вони змінюють структуру іоносфери Землі, таким чином впливають на телекомунікаційні, енергетичні та інші системи.
Геомагнітні варіації в середніх широтах Землі досліджені мало в теоретичному аспекті, хоч в експериментальному плані вивчені найкраще і широко використовуються на практиці.
За останні сорок років, в зв’язку з широкомасштабними дослідженнями навколоземного космосу, стало зрозумілим, що головні зовнішні джерела нерегулярних геомагнітних варіацій розміщені в високоширотній іоносфері та далекій магнітосфері. В середніх широтах ці варіації створюються магнітосферними струмами та зворотніми струмами високоширотних іоносферних електроструменів і тільки при супербурях – самими високоширотними іоносферними струмами.
В даний час нагромаджені величезні масиви як наземних, так і космічних даних про просторові та часові зміни геомагнітного поля, однак методика ідентифікації варіацій в середніх широтах від різних джерел не розроблена.
Дана робота присвячена вивченню просторово-часових змін геомагнітних варіацій в середніх широтах від різних джерел. Виділені варіації, які генеруються магнітосферними та іоносферними системами струмів. Одержані результати використані для обчислення величини енергії, яка поступає із сонячного вітру в магнітосферу та вирішенню деяких практичних задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕГУЛЯРНІ ТА ІРРЕГУЛЯРНІ ГЕОМАГНІТНІ ВАРІАЦІЇ В СЕРЕДНІХ ШИРОТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок