Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ АНІЗОТРОПНИХ І НЕОДНОРІДНИХ СИСТЕМ ВНАДПЛИННОМУ ГЕЛІЮ

ТЕОРІЯ АНІЗОТРОПНИХ І НЕОДНОРІДНИХ СИСТЕМ ВНАДПЛИННОМУ ГЕЛІЮ

Назва:
ТЕОРІЯ АНІЗОТРОПНИХ І НЕОДНОРІДНИХ СИСТЕМ ВНАДПЛИННОМУ ГЕЛІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,83 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
iм. Б. I. ВЄРКІНА
НЄМЧЕНКО Костянтин Едуардович
УДК 532.132
ТЕОРІЯ АНІЗОТРОПНИХ І НЕОДНОРІДНИХ СИСТЕМ
ВНАДПЛИННОМУ ГЕЛІЮ
01.04.02 - Теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті iм. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор АДАМЕНКО Ігор Миколайович, Харківський національний університет iм. В.Н. Каразіна, професор кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор КОНТОРОВИЧ Віктор Мойсеєвич, Радіоастрономічний інститут НАН України, головний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, МОНАРХА Юрій Петрович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, СЛЮСАРЕНКО Юрій Вікторович, Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут”, провідний науковий співробітник.
Провідна установа:
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України.
Захист відбудеться “28” січня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02 в Фізико – технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Фізико – технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
Автореферат розіслано “11” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02,
доктор фізико-математичних наук Ковальов О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Надплинність квантових рідин – одно з найбільш незвичайних фізичних явищ, які демонструють закони квантової фізики в макроскопічному масштабі. З самого моменту відкриття надплинність інтенсивно досліджується як експериментаторами, які відкривають нові особливості цього стану, так і теоретиками, які розробляють теорії спостережуваних процесів і пояснюють результати експериментів та передбачають нові явищі. Про неослабний інтерес до цієї галузі фізики свідчить той факт, що за останні шість років три Нобелевські премії було присуджено за цієї тематики.
Однією з особливостей надплинних рідин є можливість існування в них сильно анізотропних систем теплових збуджень, якими, зокрема, є фононні пучки в надплинному 4Не. Уперше такі пучки спостерігались у 60-х роках минулого століття. З того часу і дотепер вони являють собою предмет інтенсивних експериментальних досліджень.
Стимулом для проведення досліджень, результати яких наведені в дисертації, є повна відсутність теорії анізотропних фононних систем, яка була б спроможна виходячи з основних фізичних принципів, пояснити унікальні явища, що спостерігаються експериментально. Основним результатом проведених досліджень є створення нового наукового напрямку в теоретичній фізиці. На основі цього нового напрямку стало можливим не тільки пояснити цілу низку незвичайних явищ, а також передбачити нові ефекти, які чекають свого експериментального підтвердження.
Поряд з анізотропними системами в надплинному 4Не можуть бути реалізовані й неоднорідні системи. Зокрема, до таких систем належать розчини 3Не-4Не, які мають концентрацію, що залежить від координати. Незважаючи на те, що для таких систем раніше проводились теоретичні дослідження, ціла низка явищ, яки спостерігаються в надплинних розчинах 3Не-4Не, не були з’ясовані. Велика кількість таких експериментальних даних, накопичених дотепер, обумовлюють актуальність проведених в дисертації теоретичних досліджень анізотропних і неоднорідних систем у надплинному гелію
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась як частина досліджень, що проводилися на кафедрі теоретичної ядерної фізики Харківського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТЕОРІЯ АНІЗОТРОПНИХ І НЕОДНОРІДНИХ СИСТЕМ ВНАДПЛИННОМУ ГЕЛІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок