Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищення ефективності гасіння пожеж легкозаймистих та горючих речовин комбінованими пінними струменями

підвищення ефективності гасіння пожеж легкозаймистих та горючих речовин комбінованими пінними струменями

Назва:
підвищення ефективності гасіння пожеж легкозаймистих та горючих речовин комбінованими пінними струменями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій
та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
УДК 614.842.84
лущ василь іванович
підвищення ефективності гасіння пожеж
легкозаймистих та горючих речовин
комбінованими пінними струменями
Спеціальність 21.06.02 – пожежна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Ковалишин Василь Васильович, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності МНС України, проректор з науково-дослідної роботи.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Костенко Віктор Климентійович, Донецький національний технічний університет МОН України, завідувач кафедри природоохоронної діяльності.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Дунюшкін Володимир Олександрович, науково-дослідний центр-1 Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки МНС України, старший науковий співробітник.
Захист відбудеться 20 грудня 2007 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .874.01 у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи за адресою: 79007, м. Львів, вул. Клепарівська, 35.
З дисертацією можна ознайомитися у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності МНС України за адресою: 79007, м. Львів, вул. Клепарівська, 35.
Автореферат розісланий “ 14 ” листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.т.н., доцент ___________ Б.В.Болібрух
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Упродовж 2002-2006 років на підприємствах залізничного транспорту України зареєстровано більше 200 пожеж. Загальні матеріальні збитки лише у 2006 становили 1420,4 тис. грн ( у 2005 р. – 15 млн. 190,2 тис. грн), з них прямі -146,2 тис. грн (у 2005 р. – 14 млн. 616,9 тис. грн), побічні -1274,2 тис. грн ( у 2005 році – 573,2 тис. грн). Під час ліквідації цих пожеж протягом 2006 року пожежно-рятувальними підрозділами Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України (далі ОРС ЦЗ МНС України) та відомчої пожежної охорони врятовано матеріальних цінностей на суму 8 млн. 606,2 тис. грн. Особливу небезпеку представляють пожежі легкозаймистих та горючих рідин та речовин (ЛЗР та ГР), що трапляються на підприємствах залізничного транспорту. Це обумовлюється невизначеністю ситуації щодо місцезнаходження та розташування цистерн і вагонів з ЛЗР та ГР під час виникнення пожежі. Використання стаціонарних установок пожежогасіння в даному випадку не є актуальним. З іншої сторони, виникають проблеми, пов’язані з наближенням засобів пожежогасіння до епіцентру пожежі, особливо, якщо пожежа стається на станціях та транспортних перегонах, де під’їзні шляхи зайняті іншими транспортними засобами. Причому, віддаль між транспортними резервуарами з ЛЗР та ГР є мінімальною, що обумовлює високу імовірність швидкого поширення пожежі.
Показовою є пожежа, яка сталася 16 липня 2007р. на Львівській залізниці в Львівській області біля с. Ожидів. Під час руху 15 цистерн з жовтим фосфором зійшли з колії. Внаслідок аварії, через розгерметизацію ємностей, при контакті фосфору з повітрям, сталася пожежа 6 цистерн. Виникла загроза глобальної техногенної катастрофи, що могла призвести до численних людських жертв та значних матеріальних втрат. Тільки прямі збитки від пожежі становили близько 40 млн. грн, було травмовано 192 особи, в т.ч. 14 працівників МНС України.
Ефективність ліквідації пожеж ЛЗР та ГР та проведення пожежно-рятувальних робіт значною мірою залежить від продуктивності, працездатності, швидкості бойового розгортання технічних засобів пожежогасіння, у тому числі і пожежно-технічного обладнання, одним з видів якого є генератори піни середньої кратності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: підвищення ефективності гасіння пожеж легкозаймистих та горючих речовин комбінованими пінними струменями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок